5 حقیقت جالب درباره فیلم پدرخوانده که متحیرتان می کند!

فیلم پدرخوانده یک شاهکار سینمایی در طول تاریخ است این فیلم با بازی آل پاچینو درباره خلافکاران و مافیا ساخته شده است.

به گزارش وقت صبح به نقل از همشهری آنلاین، فیلم «پدرخوانده» یک موفقیت بزرگ در گیشه بود و برای مدتی پردرآمدترین فیلم ساخته‌شده محسوب می‌شد. بسیاری «پدرخوانده» را بهترین فیلم تاریخ می‌دانند. البته به‌جز افرادی که قسمت دوم «پدرخوانده » را بهترین فیلم تاریخ می‌دانند.

احتمالا این فیلم را دیده باشید، اما شاید تا به حال از ۵ حقیقت در مورد این فیلم چیزی نشنیده باشید.

بیشتر بخوانید: فیلم هایی که باید در تنهایی ببینید!

جیمز کان اولین انتخاب برای مایکل بود

جیمز کان بازیگر نقش سانی کورلئونه، پسر تندخو ویتو، برای این نقش نامزدی اسکار را به دست آورد. با این حال، این نقشی که در ابتدا داشت نبود. در ابتدا کان برای نقش مایکل انتخاب شد، نقشی که به آل پاچینو رسید.

کاپولا واقعاً پاچینو را می خواست که در آن زمان بازیگر مشهوری نبود و زمانی که نقش سانی به کان رسید با آل پاچینو برای نقش مایکل موافقت شد. توافقی که احتمالاً همه ما از آن راضی هستیم.

سر یک اسب واقعی در فیلم بود

سر اسبی که در یکی از مشهور ترین صحنه های فیلم در تخت پیدا شد، سر یک اسب واقعی بود. اگرچه ممکن است تلخ باشد، اما در ساخت آن صحنه به هیچ حیوانی آسیبی نرسید. کاپولا سر اسب را از یک شرکت غذای سگ تهیه کرده بود.

قسمت دوم پدرخوانده با برد خود تاریخ‌ساز شد

هنگامی که این فیلم برنده بهترین فیلم شد، اولین دنباله ای شد که این موفقیت را کسب کرد. این فیلم تا زمان «ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه» تنها دنباله‌ای بود که این افتخار را کسب کرده بود. با این حال، «پدرخوانده» و «پدرخوانده قسمت دوم» تنها فیلم‌هایی از یک مجموعه هستند که هر دو برنده بهترین فیلم شده‌اند.

خلق یک شخصیت جدید به دلیل اختلاف با یکی از بازیگران فیلم اول

ریچارد اس. کاستلانو، بازیگر نقش کلمنزا در «پدرخوانده» قرار بود نقش بزرگی در ادامه این فیلم داشته باشد. با این حال، این بازیگر در مورد تولید اختلاف نظر داشت و از بازگشت به فیلم خودداری کرد. در نتیجه، شخصیت جدیدی ایجاد شد: فرانک پنتنجلی. بله، قوس فرانک قرار بود کلمنزا باشد.

دنیرو در فیلم به‌سختی انگلیسی صحبت می‌کند

شش بازیگر هستند که برای نقشی که اساسا انگلیسی نیست در این فیلم برنده اسکار شدند. فقط رابرت دنیرو و بنیسیو دل تورو آمریکایی هستند و دل تورو در پورتوریکو به دنیا آمد که زبان اسپانیایی زبان اصلی آن است.

تقریباً تمام دیالوگ‌های دنیرو در نقش ویتوی جوان، نسخه سیسیلی ایتالیایی است. در واقع، این بازیگر در قسمت دوم «پدرخوانده» تنها ۱۷ کلمه انگلیسی صحبت می‌کند.

خروج از نسخه موبایل