اجتماعی

3 شرط اصلی ستاد ملی کرونا برای سفرهای نوروزی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: سفرهای نوروزی و استفاده از اقامتگاه‌ها برای هموطنانی که در ایام قرنطینه نباشند،‌ تنها به سه شرط مجاز است.

به گزارش وقت صبح، عباس شیراوژن سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز چهارشنبه به انتشار توییتی نوشت: سه شرط مجاز برای سفرهای نوروزی،‌ تزریق سه دز واکسن، دو دز واکسن که کمتر از سه ماه از آخرین دز واکسن گذشته باشد و به همراه داشتن تست pcr منفی (برای افرادی که تزریق واکسن کامل نداشته اند) است.

شیراوژن پیشتر در صفحه شخصی خود در توییتر مصوبات جلسه گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا درباره سفرهای نوروزی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اجتماعات مذهبی ایام نیمه شعبان در اماکن مقدس را اعلام کرده بود.

وی در این توییت نوشت: در جلسه ستاد ملی کرونا ضمن تاکید بر اجرای مصوبات قبلی در مورد ضرورت تزریق سه دز واکسن برای سفرهای نوروزی و اردوهای راهیان نور، بر رعایت جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری و ماسک در اجتماعات مذهبی ایام نیمه شعبان در اماکن مقدس به ویژه مسجد مقدس جمکران تاکید شد.

در حال حاضر ۱۴۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۹۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۰۱ شهرستان در وضعیت زرد و ۳ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا