اجتماعی

10میلیون لیر، هزینه روزانه کاخ اردوغان

براساس گزارش منتشرشده از دیوان محاسبات ترکیه، هزینه‌های روزانه کاخ رئیس‌جمهور ترکیه مبلغی بالغ بر 10میلیون لیر برآورد شده است.

به گزارش وقت صبح به نقل از خبرانلاین؛ دیوان محاسبات ترکیه گزارش‌هایی منتشر کرده که نشان می‌دهد هزینه‌های روزانه کاخ «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور این کشور مبلغی حدود ۱۰ میلیون لیر است.

روزنامه «زمان» در این باره نوشت:

بر اساس گزارش حسابرسی سال ۲۰۲۱ صادر شده توسط دیوان محاسبات کشور ترکیه، هزینه‌های تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی کاخ ریاست جمهوری نسبت به سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر شده است.

مجموع هزینه‌های ریاست‌جمهوری ترکیه در سال ۲۰۲۰، ۲ میلیارد و ۸۹۶ میلیون و ۱۷۴ هزار لیر بوده که اکنون ۸۱۴ میلیون و ۶۲۷ هزار لیر افزایش یافته و به ۳ میلیارد و ۷۱۰ میلیون و ۸۰۱ هزار لیر رسیده است.

هزینه‌های روزانه ۸میلیون لیری نزدیک به ۱۰میلیون لیره افزایش یافته و حالا آمار گویای افزایش ۲میلیون لیری هزینه‌های کاخ رئیس‌جمهور ترکیه است.

هزینه‌های کارکنان کاخ اردوغان نیز مبلغی بالغ بر ۳۱۴ میلیون و ۵۶۰ هزار لیر برآورد شده که حالا این مبلغ با افزایش ۵۴ میلیونی، به ۳۶۸ میلیون و ۷۷۳ هزار لیر رسیده است.

هزینه ۵۱ میلیون و ۸۹ هزار لیری برای مواد مصرفی پزشکی و آزمایشگاهی در کاخ رئیس‌جمهور ترکیه با افزایش ۶۱ میلیون و ۸۵۱ هزار لیری، در سال ۲۰۲۱ به ۱۱۲ میلیون و ۹۴۱ هزار لیر رسیده است.

هزینه نوشیدنی‌های این کاخ هم که قبلاً یک میلیون و ۸۷۲ هزار و ۸۶۱ لیر بوده، حالا با افزایش یک میلیونی، مبلغی بالغ بر ۲ میلیون و ۸۱۳ هزار لیر شده است.

هزینه تجهیزات بهداشتی و ابزارهای نظافتی که در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۶میلیون و ۹۳۹هزار و ۸۲۹لیر بوده، در سال ۲۰۲۱ به میزان ۸ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۹۱۹ لیر افزایش یافته است.

هزینه‌های نمایندگی و بازسازی کاخ ریاست‌جمهوری نیز که بالغ بر ۳۲میلیون و ۹۱۸هزار لیر بوده است، با افزایش بیش از ۸میلیون لیری به ۴۱میلیون و ۴۶۳هزار و ۵۶۶لیر رسیده است.

کاخ ریاست‌جمهوری ترکیه هرروز شاهد ضیافت‌ها و برنامه‌های استقبال از مهمانان داخلی و خارجی است.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا