آموزش و سرگرمی

یک خبر خوب؛ مهرداد پولادی بازداشت نمی‌شود!

مهرعلی باران چشمه درباره بازگشت مهرداد پولادی که پس از رقابت‌های جام ملت‌های۲۰۱۵ به کشور برنگشت و هنوز خدمت سربازی‌اش را نگذرانده صحبت‌های جدیدی بیان کرد.

به گزارش وقت صبح به نقل از خبرآنلاین، ماجرای مهرداد پولادی داستان پر پیچ و خمی است که نمونه‌اش را در فوتبال ایران کم‌تر دیده‌ایم. پولادی در سال‌های منتهی به جام جهانی و جام ملت‌ها، یک مدافع مطمئن نشان داد و سند سمت چپ تیم کیروش را به نام خود زده بود. او در پرسپولیس خوب بازی می‌کرد و پیش از آن به مهره فیکس کارلوس کی روش در تیم ملی تبدیل شده بود.

وساطت فدراسیون

با این اوصاف مهرداد در آستانه ۲۸ سالگی و آغاز جام ملت‌ها با یک چالش بزرگ روبرو شده بود. پروژه جعلی بودن کارت‌های پایان خدمت بازیکنان لیگ برتری که نام پولادی هم در کنار بختیار رحمانی، سروش رفیعی و… در آن به چشم می‌خورد.

جام ملت‌های ۲۰۱۵ استرالیا برای تیم ملی ایران و کارلوس کی‌روش، متفاوت‌تر از سایر تورنمنت‌ها آغاز شد. ماجرای کارت‌های معافیت بازیکنان که به «سرباز گیت»! شهره شده بود، دردسر زیادی برای تیم ملی به وجود آورد چرا که مشخص گردید تعدادی از بازیکنان شاغل در لیگ برتر ایران، کارت پایان خدمت و معافی‌شان مشکل دارد که مهرداد پولادی نیز شامل این قضیه می‌شد.

در آن دوره ستاد کل نیروهای مسلح تأکید داشت تمامی بازیکنانی که کارت‌های پایان خدمتشان مشکل دارد، حتی بازیکنان ملی‌پوش در آن دوره، باید به خدمت سربازی بروند و اجازه خروج از کشور را ندارند. بازیکنانی که سرمربی تیم ملی ایران به شدت از آن‌ها حمایت می‌کرد.

کی روش رسما درخواست کرد که برای حمایت و موفقیت تیم ملی در جام ملت‌های آسیا، باید بازیکنان سربازش را در استرالیا به همراه داشته باشد. پس از کش‌وقوس فراوان، تلاش‌ها نتیجه داد و مجوز حضور سروش رفیعی و مهرداد پولادی برای جام ملت‌های ۲۰۱۵ استرالیا صادر شد و این بازیکنان توانستند جزئی از لیست ۲۳ نفره کی‌روش در این تورنمنت باشند.

هر چه بود، پولادی همراه با تیم ملی به استرالیا سفر کرد و عملکرد خوبی نیز از خودش به نمایش گذاشت تا اینکه بازی با عراق فرا رسید. مهرداد در دیدار مرحله یک چهارم نهایی مقابل عراق، با اشتباهی عجیب و البته با چاشنی تمارض بازیکن عراق، کارت زرد دوم را دریافت کرد و از بازی اخراج شد تا مشکلات ایران در ادامه بازی دوچندان شود.

تیم ملی ایران آن دیدار را در ضربات پنالتی به عراق واگذار کرد تا پولادی که با ریش‌سفیدی وزارت ورزش مجوز حضور در این دیدارها را کسب کرده بود، متهم ردیف اول لقب بگیرد.

بازنگشتن به کشور

مسابقات جام ملت‌ها که تمام شد، شایعاتی منتشر گردید مبنی بر اینکه پولادی قصد بازگشت به ایران را ندارد و به نوعی فدراسیون و وزارت ورزش را دور زده است.

این خبر می‌توانست ضربه سنگینی را به فدراسیون و وزارتی وارد کند که ریش گرو گذاشته بودند تا این بازیکن بتواند در استرالیا حاضر شود. شایعه در نهایت به حقیقت بدل شد و پولادی به ایران برنگشت، به تیم‌های مختلف حوزه خلیج فارس رفت و هنوز هم به کشور بازنگشته.

در همین راستا، مهرعلی باران چشمه در گفت‌وگو با خبرآنلاین؛ درباره بازکشت پولادی به کشور و مشکل او توضیحات جدیدی داد.

باران چشمه درباره جنجال‌عدم بازگشت پولادی با وجود ارائه ضمانت برای این امر گفت: آن زمان علی کفاشیان گفت برای مهرداد پولادی ضمانت می‌کنم تا از کشور خارج شود و برگردد. کفاشیان تعهد داد و اجازه خروج هم صادر شد.

حس ما این بود که این بازیکن برنمی گردد و متاسفانه این طور هم شد. درواقع از اطراف به ما گفتند که او احتمال برگشتنش کم است اما آقای کفاشیان قول داد و گفت ما خودمان او را می‌آوریم.

بعد ازعدم بازگشت او پدر، برادر و عمویش را خواستیم و جلسات متعددی هم برگزار شد. ما اعلام کردیم که اگر برگردد فقط راهی خدمت می‌شود و اصلا تنبیه یا بازداشتی در کار نیست اما این اتفاق رخ نداد. او خودش ضرر کرد و تیم ملی را از دست داد چرا که به نظرم یکی از بهترین‌ها بود. پولادی هم به خودش جفا کرد وهم به فوتبال ما.

او ادامه داد: او خیلی تلاش کرد که پولادی را برگرداند و اظهار شرمندگی هم کرد اما او برنگشت. خیلی دنبال کار پولادی رفت اما فکر می‌کرد که اگر برگردد بازداشت می‌شود اما در قانون اصلا چنین چیزی پیش بینی نشده است. فقط حدود ۶ ماه اضافه خدمت و جریمه نقدی داشت.

باران چشمه درباره شرایط فعلی پولادی و بازگشت او به کشور افزود: او برای بازگشت به کشور منعی ندارد او فقط باید خدمت سربازی را بگذراند و تا وقتی تمام نشود ممنوع الخروج است.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا