سلامت و زندگی

یوگا به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک میکند!

علائم کلی التهاب در میان شرکت‌کنندگان در گروه یوکاس نسبت به گروه دارونما، «به میزان قابل‌توجهی کمتر» بود.

وقت صبح- یک نوع یوگای سبک که برای افراد نجات‌یافته از سرطان تهیه شده است، می‌تواند به افزایش احتمال زنده ماندن آن­‌ها کمک کند و خطر بازگشت بیماری بدخیم در بیماران را کاهش دهد.

به گزارش گروه ترجمه وقت صبح،این پژوهش که هنوز تحت داوری نهایی قرار نگرفته است، تاثیر نوعی یوگا به نام «یوگا برای نجات‌یافتگان از سرطان» یا «یوکاس» را بر نشانه‌­های التهاب در بدن که با این بیماری بدخیم‌­ ارتباط دارد، بررسی کرد.

یوگا به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک میکند!

«یوکاس» نوعی یوگا است که به نام «هاتا یوگا» شناخته می­‌شود و برای بهبودیافتگان از سرطان تدارک دیده شده است. التهاب، چه حاد و چه مزمن، با رشد و پیشرفت سرطان و همچنین میزان سمی بودن داروهای ضدسرطان مرتبط است و بر زنده‌ ماندن افرادی که با این بیماری دست‌وپنجه نرم می­‌کنند، تاثیر می‌­گذارد.

این تحقیق نشان داد که نیم ساعت پیاده‌روی در روز نیز می‌­تواند به کاهش خستگی در بیماران مبتلا به سرطان کمک کند.

به گفته پژوهشگران از جمله کارن موستیان از مرکز پزشکی دانشگاه روچستر، اثربخشی مبارزه با چنین التهابی با استفاده از مداخلات غیردارویی مانند یوگا و ورزش هنوز ناشناخته باقی مانده است.

در یک کارآزمایی بالینی جدید که یافته‌های آن در نشست سالانه انجمن سرطان‌شناسی بالینی آمریکا در همین هفته ارائه شد، دانشمندان آثار یوکاس بر نشانگرهای التهاب در بدن را با اثر دارونما مقایسه کردند.

پژوهشگران بیش از ۵۰۰ فرد نجات‌یافته از سرطان را برای این تحقیق ثبت‌­نام و آن‌­ها را به طور تصادفی به دو گروه تقسیم کردند.
گروهی که یوکاس را انجام می‌­دادند و گروهی که دارونما مصرف می­‌کردند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا