آموزش و سرگرمیفرهنگ و هنر

گلشیفته فراهانی: دیگر در هالیوود بازی نمی‌کنم!

گلشیفته فراهانی بازیگر ایرانی مقیم فرانسه می‌گوید: ایران حالا درون من است، در تک تک سلول‌هایم…

به گزارش وقت صبح به نقل از سینمادیلی، گلشیفته فراهانی با نزدیک شدن آغاز نمایش سریال Invasion در بخش‌هایی از گفتگو با مجله ایتالیایی iodonna در پاسخ به سوالی درباره تنوع نژادی و جنسی در هالیوود گفت: «در ابتدا در هالیوود دائم به من نقش تروریست خاورمیانه‌ای پیشنهاد می‌شد، من برای همین آنجا را ترک کردم.

ایران درون من است

به اروپا رفتم تا آزاد باشم در نقش‌هایی بازی کنم که ریشه آن‌ها خیلی مشخص نباشد، نقش‌هایی که امیدها و مشکلاتی دارند که هرشهروند دیگری در جهان دارد.»

او در پاسخ به این سوال که آیا دوری از کشورش روی شانه‌هایش سنگینی می‌کند گفت: «تبعید، با تمام دردهایش، به من زندگی تازه‌ای بخشید. و همانطور که نوزادان تازه متولد شده شکم مادرشان را فراموش نمی‌کنند، ایران حالا در درون من است، در تک تک سلول‌هایم.

من در خارج از کشور بیشتر از زمانی که در ایران بودم، حس ایرانی بودن دارم: من تمام مناسب‌های ایرانی را جشن می‌گیرم و برای دوستانم، برنج زعفرانی درست می‌کنم. بعد از مجبور شدن به زندگی در تبعید، روحم هزار تکه شد، اما این آسیب که حسی مثل قطع عضو داشت من را قوی‌تر ساخت، انگار که حالا در حال تمرین برای پارالمپیک بودم»

سریال «هجوم»

او در این مصاحبه درباره شخصیتش در سریال «هجوم» و اینکه شخصیت مبارز داخل سریال، چقدر شبیه خود اوست گفت: «من خودم هم مانند شخصیتم مثل یک ببر هستم، و وقتی که لازم باشد گاز می‌گیرم! (می‌خندد)»

او درباره روابط شخصی‌اش بعد از دو ازدواج و یک رابطه کوتاه هم گفت: «بله الان در رابطه هستم، هرچند فکر نمی‌کنم که برای کسی مهم باشد او کیست. او یک مرد بسیار عالی است و خیلی هم غذاهای ایتالیایی دوست دارد، و اگر بخواهد یک غذا برای خوردن در تمام زندگی‌اش انتخاب کند احتمالا پاستا با سس گوجه خواهد بود»

او در جواب اینکه آیا این مرد ایتالیایی است با خنده گفت: «نه، اما بهتر از هر مرد دیگری در کشور شما آشپزی می‌کند!»

در نهایت گلشیفته در پاسخ به این سوال که خود را چطور توصیف می‌کند، گفت: «من باور دارم آدم باملاحظه و مهربانی هستم. اما همچنین مثل یک کرگدن پوست کلفت و یک دنده هستم! و خیلی زیاد هم همه چیز را باید کنترل کنم. این شکلی از دفاع از خودم هست، و امیدوارم یک روز بتوانم از شرش راحت شوم.»

نوشته های مشابه

guest
47 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا