اجتماعی

در کورین زاهدان چه خبر بود؟ حمله با نارنجک‌انداز!

سلاح های سبک و نارنجک انداز به قصد تصرف پاسگاه کورین و قلعه بید به این پاسگاه حمله کردند

پاسگاه کورین زاهدان مورد هجوم قرار گرفت. فرماندار شهرستان در این زمینه زاهدان  گفت: «با هوشیاری نیروهای جان برکف انتظامی حمله اشرار مسلح با سلاح‌های سبک و نارنجک‌انداز به پاسگاه کورین زاهدان ناکام ماند.

کورین یکی از بخش‌های شهرستان زاهدان در استان سیستان و بلوچستان ایران است. پاسگاه کورین در زاهدان روستای کورین، 30 کیلومتری محور زاهدان به خاش قرار دارد.


بخوانید: طرح رزاق چیست؟


این اتفاقات چند روز بعد از حوادث سراوان رخ داده است. محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهوری ایران، بعد از حادثه گفت اوضاع سراوان ارام شده است. به گفته او درگیری با سوخت‌بران از سوی پاکستان بوده است و  وزارت اطلاعات گزارشی در این زمینه به دولت ارائه داده است.

 نخعی در مورد حادثه کورین ادامه داد : «به دنبال شایعه پراکنی و فضاسازی رسانه های بیگانه عناصر شرور به بهانه حمایت از کشته های جعلی پاسگاه شمسر سراوان با سلاح های سبک و نارنجک انداز به قصد تصرف پاسگاه کورین و قلعه بید به این پاسگاه حمله کردند.»

وی افزود: «رزمندگان جان برکف نیروی انتظامی با هوشیاری و اقتدار لازم به آتش آنان پاسخ داده و این عناصر خود فروخته را در رسیدن به مقاصد شوم شان ناکام گذاشته و آنان را مجبور به فرار کردند.»

بخوانید: در ۱۲ ساعت گذشته در سراوان چه گذشت؟

شهادت مامور پلیس در کورین زاهدان

یک نفر از نیروهای جان برکف انتظامی به شهادت رسید.

نخعی در مورد اتفاقات اخیر زاهدان ادامه داد: از مردم شریف منطقه درخواست می شود که همچون گذشته با هوشیاری لازم این اقدام دشمنان را نیز به خودشان بازگردانند.
الحمدالله با هوشیاری و دقت نیروهای انتظامی و امنیتی آرامش در سراسر شهرستان زاهدان و بخش های تابعه برقرار است.

وی از عموم مردم، ریش سفیدان و معتمدان که برای حفظ آرامش همراهی خود را از دیرباز تاکنون نشان داده اند تشکر کرد.

به گفته حسن همتی،‌ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار است هیاتی از نمایندگان به سراوان سفر کنند.

همتی گفت: «در پی اتفاقات اخیر در مرز سراوان از جمله خسارات واردشده به فرمانداری،‌ هیاتی از مجلس شورای اسلامی به این منطقه سفر خواهد کرد.»

منبع:ایرنا

لینک کوتاه

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا