اجتماعی

کشف یک ساختمان حیرت انگیز ۵۶۰۰ ساله در رباط کریم+عکس

در اطراف پرندک رباط کریم ساختمان ۵۶۰۰ ساله ای کشف شده و کاوشگران احتمال می دهند یک ساختمان اداری است.

به گزارش وقت صبح به نقل از مهر؛ حمید کریمی از کشف بقایای یک ساختمان اداری بزرگ با تاریخی در حدود ۵۶۰۰ سال قبل توسط کاوشگران در اطراف محله پرندک رباط کریم خبر داد.

او با اشاره به یافته‌های ارزشمندی که توسط کاوشگران کشف شده، اظهار داشت: در اولین مرحله کاوش باستان‌شناسی در محوطه باستانی پرندک چند نقش اقتصادی و ظروف شکسته پرداخت جیره به کارگران به دست آمده است.

وی از ویژگی‌های مهم این بنا به کف‌سازی چند لایه خاک و قلوه‌سنگ به همراه آثار رنگ‌آمیزی دیوار‌ها با رنگ‌های مختلف اشاره کرد و افزود: این بنا شباهت زیادی به ساختمان اداری دارد هر چند برای اطمینان بیشتر باید منتظر پایان فاز اول کاوش در این تپه باشیم.

کریمی هدف از این سلسله کاوش‌های باستان‌شناسی در محوطه باستانی را کسب اطلاعات ارزشمند برشمرد و ادامه داد: تحقیقات همکاران باستان‌شناس ما در بررسی‌ها و مطالعات نشان می‌دهد رباط کریم حدود ۷ هزار سال قدمت دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی رباط کریم عنوان داشت: هم اکنون در دو شهرستان رباط کریم و بهارستان سه تپه تاریخی میمنت آباد، چخماق تپه و تپه پرندک توسط کارشناسان ما در حال کاوش و بررسی هستند که یافته‌های ارزشمندی هم به دست آمده است.

به محض پایان کاوش‌های نهایی گزارش‌های تکمیلی اعلام خواهد شد.

کشف بقایای یک ساختمان اداری بزرگ با تاریخی در حدود ۵۶۰۰ سال قبل

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا