سلامت و زندگی

کرونای انگلیسی به امارات رسید

«عمر عبدالرحمن الحمادی» سخنگوی وزارت بهداشت امارات در یک کنفرانس خبری گفت: موارد محدودی از ابتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در امارات شناسایی شدند.

خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی گزارش داد، «عمر عبدالرحمن الحمادی» سخنگوی وزارت بهداشت امارات در یک کنفرانس خبری گفت: موارد محدودی از ابتلا به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی شناسایی شدند.

وی افزود: ویروس جهش یافته در تست کرونای افرادی که از خارج کشور آمده‌اند شناسایی شده است و باید همه اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با آن انجام شود.

امارات متحده عربی نخستین کشور عربی حاشیه خلیج فارس بوده که موارد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در آن مشاهده شده است.

پیش‌تر کشور عمان اعلام کرده بود که چهار مورد مشکوک ابتلا به ویروس جهش یافته در این کشور شناسایی شده است.

وزارت بهداشت امارات متحده عربی روز سه شنبه اعلام کرد، طی ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۵۰۶ مورد جدید ابتلا به کووید–۱۹ در این کشور شناسایی شده است. همچنین شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۲۰۴ هزار و ۳۶۹ نفر رسیده است.

گونه جدیدی از ویروس کووید–۱۹ پس از آن که نمونه اصلی اولین بار در سال گذشته در چین شناسایی شد، اکنون در انگلیس شیوع یافته است.

با شیوع نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد از مقامات انگلیس خواسته است تدابیر سختگیرانه‌تری را در اروپا برای جلوگیری از گسترش این نوع ویروس جهش یافته به کار گیرند.

وزیر بهداشت انگلیس اخیرا اعلام کرد که شیوع گونه جهش‌یافته و جدید ویروس کرونا در این کشور از کنترل خارج شده است.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا