بازار

کدام کشورها برای مهاجرت کاری مناسب هستند؟

زندگی و کار در خارج از کشور همیشه جزء یکی از علایق مردم محسوب می شد. درآمد بالا و زندگی در یک کشور رویایی بسیاری از مردم را وسوسه می کند تا به یک تصمیم حیاتی در این مورد برسند، اما تصمیم گیری برای اینکه کدام کشورها برای مهاجرت کاری مناسب هستند گاهی اوقات دشوار است.

گرفتن ویزای کار در یک کشور خارجی هموار یک چالش است. درصورتی که هیچ مدرک یا مهارتی نداشته باشید، برای اکثر ویزاهای کاری واجد شرایط نخواهید بود. معمولاً اینگونه به نظر می رسد که در وهله اول باید قبلا در یک شغل سابقه و مهارت کافی داشته باشید.

برای سهولت در تصمیم گیری شما، فهرستی از بهترین کشورها برای کار در خارج از کشور را بر اساس دسته بندی های محبوب گردآوری کرده ایم. در صورتی که می خواهید از این لیست آگاهی پیدا کنید این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

راحت ترین و بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

راحت ترین و بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

کشورهای زیادی هستند که کمبود نیروی کار دارند و این کمبود را از طریق مهاجران متخصص تأمین می‌کنند. بنابراین در صورتی که مهارت و تخصص لازم آن کشور و شرایط عمومی مهاجرت شغلی را داشته باشید، می‌توانید برای اخذ ویزای کار اقدام کنید.

بعضی از این کشورها در بین ایرانیان محبوب‌تر هستند و شرایط بهتری برای مهاجرت کاری دارند. در ادامه با این کشورها آشنا می‌شوید:

  •  کانادا
  •  قطر
  •  استرالیا
  •  آلمان
  •  دانمارک
  •  امارات
  •  عمان

این کشورها بر اساس چندین گزینه ویزای کاری و فرصت های منحصر به فردشان برای کار انتخاب شدند.

مهاجرت از طریق کار به کانادا

کانادا در سال های اخیر از طرق مختلف اقدام به جذب مهاجر کرده است. اداره مهاجرت کانادا چندین نوع وزای کاری را برای جبران نیروی کار خود طراحی کرده است. یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت اطریق کار به کانادا روش اکسپرس اینتری است. این روش مبتنی بر امتیاز است، بنابراین برای واجد شرایط بودن برای ویزای اکسپرس انتری باید امتیاز کافی در جدول امتیازات کسب کنید. معمولاً بر اساس مهارت‌ها، تحصیلات، تجربه کاری، سن، آموزش و مهارت‌های زبانی در این روش ارزیابی می‌شوید.

مهاجرت کاری به استرالیا

استرالیا نیز مانند کانادا برای جبران نیروی کار خود چندین برنامه ویزای کاری طراحی کرده است. از آنجایی که گزینه های ویزای کار استرالیا زیاد است، این کار باعث می شود دریافت ویزای کاری این کشور آسان شود زیرا شما شانس بیشتری برای واجد شرایط بودن حداقل یک نوع ویزا دارید. معمولاً برای مهاجرت از طریق کار به استرالیا باید بین 30 تا 55 سال سن داشته باشید، دارای تحصیلات عالی باشید، در رشته خود متخصص باشید و تجربه کاری مرتبط داشته باشید.

مهاجرت کاری به آلمان

طبق اعلام رسمی مقامات آلمان، این کشو به 400 هزار نیروی کاری خارجی نیاز دارد. آلمان به دلیل کمبود نیروی کاری که دارد کشوری آسان برای دریافت ویزای کار است. به دلیل پیری جمعیت، آلمان بر جذب مهاجران بیشتر برای پر کردن بازار کار متمرکز شده است. اما برای دریافت ویزای کار آلمان باید فردی ماهر و دارای تجربه کاری باشید.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

مهاجرت کاری به قطر

قطر جزء یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان است. قوانین مربوط به استخدام نیروهای کار در قطر توسط قانون شماره 14 قانون کار این کشور در سال 2004 اجرایی شد. برای افرادی که قصد کار در قطر را دارند، ویزای اقامت و مجوز کار برای کار قانونی در قطر مورد نیاز است. کارفرما به عنوان حامی محلی برای کارمند عمل می کند و قرار ملاقات های لازم را برای دریافت ویزا و مجوز ترتیب می دهد.

برای جذب نیروهای کار مهاجر خارجی، شرکت‌های موجود دوحه معمولاً حقوق و دستمزهای زیادی را در نظر می گیرند. در کنار افزایش حقوق بخشی از مزایای کار در قطر را می بینید.

• فراهم کردن محل اقامت برای نیروی کار (محل اقامت شرکت یا کمک هزینه اقامت)
• مزایای استفاده از پروازهای سالانه به کشور خود
• در نظر گرفتن هزینه های آموزشی برای نیروی کار و خانواده
• طرح بازنشستگی شرکتی
• بیمه درمانی خصوصی
• در اختیار گذاشتن مالیات

مهاجرت کاری به دانمارک

دانمارک از مرفه‌ترین و با کیفیت‌ترین کشورهای اروپا و دنیا از نظر شاخص‌های کار و زندگیست. دانمارکی‌ها از شادترین مردم جهان هستند و نرخ فساد و جرم و جنایت در آن نزدیک به صفر است. این کشور با توجه به نرخ پایین رشد جمعیت، بخشی از نیاز خود به نیروی کار را از مهاجران تأمین می‌کند. شما می توانید طی مراحل قانونی بعد از کار در دانمارک اقامت این کشور را اخذ کنید.

مهاجرت کاری به عمان

عمان یکی از چند کشوری است که به خاطر وضعیت اقتصادی رو به رشد و کمبود نیروی کار در بخش های مختلف اقدام به جذب نیروی کار خارجی می کند. عمان از کشورهای آرام حاشیه خلیج فارس است و چند سالی است روند جدی توسعه و پیشرفت را شروع کرده است. ریال عمان از با ارزش‌ترین ارزهای دنیاست و دستمزد در این کشور مناسب است.

نزدیکی به ایران و شباهات فرهنگی و اجتماعی باعث انتخاب آن به‌عنوان یکی از بهترین کشورها برای اقامت کاری ایرانیان شده است.

مهاجرت کاری به امارات

امارات یکی از کشورهای پیشرفته و ثروتمند حاشیه خلیج فارس است. این کشور برای تداوم رشد و توسعه زیرساخت‌های خود نیروی کار متخصص زیادی نیاز دارد و بیشترین درصد نیروهای کار این کشور هم مهاجران تشکیل می‌دهند. شما با کار در کشور امارات از زندگی در یک کشور پیشرفته و کاملاً توسعه یافته بهره مند خواهید شد.

جمع بندی

مهاجرت از طریق کار یکی از روش های مهاجرت است که در سال های اخیر به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. برخی از کشورها به دلایل گوناگون مانند کمبود و پیری جمعیت، کمبود نیروی کار، استفاده از افراد نخبه و … اقدام به جذب مهاجر کاری به روش های مختلف می کنند. در این مقاله سعی کردیم بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان را به شما معرفی کنیم. درصورت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این موضوع به وبسایت مهاجرتی پارسی کانادا (Parsicanada.com) مراجعه کنید.

 

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا