آموزش و سرگرمیاجتماعی

چند راه برای مراقبت در برابر جیب برها و سارقان

برای اینکه از خودمان در برابر دزدان محافظت کنیم، باید به اندازه آن‌ها حیله‌گر باشیم و چیزها را از دیدگاه آن‌ها ببینیم.

به گزارش وقت صبح به نقل از طلا، برای اینکه از خودمان در برابر دزدان محافظت کنیم، باید به اندازه آن‌ها حیله‌گر باشیم و چیزها را از دیدگاه آن‌ها ببینیم.

از دستگاه‌های خودپرداز در محیط‌های خلوت استفاده نکنید

دستگاه‌های خودپرداز یک آهن ربا برای جیب برها است. اگر میخواهید پول برداشت کنید، از دستگاه خودپرداز در ساختمان‌های تجاری استفاده کنید.

در برابر جیب برها و سارقان مراقب باشید.

به این دلیل که دستگاه‌های خودپرداز داخل هتل‌ها و رستوران‌ها پول نقد کمتری دارند و به احتمال زیاد بخاطر دوربین‌هایی که در این مکان‌ها هست، احتمال سرقت در آن‌ها کمتر است.

وسایلتان را چک نکنید

تلفن یا کیف پول خودتان را برای اینکه مطمئن شوید همراهتان است، بیرون نیاورید. اگر باید حتما آن‌ها را چک کنید، احتیاط کنید و جوری رفتار نکنید که وسایلتان خیلی با ارزش است. جیب برها ممکن است فریاد بزنند: «یکی کیف پول مرا دزدید» تا شما ناخودآگاه وسایلتان را چک کنید.

مراقب افرادی که در وسایل نقلیه عمومی خیلی سریع حرکت می‌کنند، باشید

اگر در مترو یا اتوبوس هستید و شخصی را دیدید که با سرعت بالا و نامنظم حرکت میکند، وسایلتان را محکم نگه دارید و در کیفتان را محکم ببندید.

در برابر جیب برها و سارقان مراقب باشید.

از کیف پول دکمه‌ای استفاده نکنید

کیفی که دارای ۲ لایه با زیپ و یک دکمه است، تهیه کنید. با این حال، یک جیب بر باتجربه ممکن است بتواند بدون اینکه شما چیزی را احساس کنید، زیپ کیفتان را باز کند، بنابراین شاید یک کیف با زیپ قفل دار بهتر باشد.

به گروه‌هایی که ناگهان از هم جدا می‌شوند، نزدیک نشوید

جیب برها گاهی اوقات به صورت گروهی کار می‌کنند. بنابراین، اگر متوجه شدید که گروهی از افراد وارد ساختمانی می‌شوند که شما می‌خواهید به آنجا بروید، و ناگهان از هم جدا شدند، حواستان را جمع کنید.

برای نگاه کردن به افرادی که دعوا می‌کنند نایستید

جیب برها با استفاده از تکنیک دعوا کردن، افتادن و زمین خوردن حواس شما را پرت می‌کنند.

از راه رفتن در نزدیکی جاده خودداری کنید

جیب برهایی هستند که عاشق قاپیدن کیف و اشیاء قیمتی شما هستند. بنابراین، وقتی در پیاده‌رو هستید، از جاده یا خیابان فاصله بگیرید. برخلاف حرکت کردن ماشین‌ها در پیاده رو راه بروید تا بتوانید وسایل نقلیه را که به شما نزدیک می‌شود ببینید.

از تکنیک ساندویچ آگاه باشید

اگر روی پله برقی با چند نفر روبرو شدید که مانع عبور شما شدند، ممکن است با تکنیک» ساندویچ «روبرو شده اید. زن و شوهری که در مقابل شما قرار دارند، در واقع» یک سرباز « هستند که برای جیب بری که پشت سر شماست وقت میخرند تا اشیای قیمتی شما را بدزدد. این اتفاق معمولاً در مراکز خرید، فرودگاه‌ها، بازارها یا ایستگاه‌های قطار اتفاق می‌افتد.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا