سلامت و زندگی

چند ترکیب گیاهی عالی برای بواسیر

اسفرزه مکملی است که به افزایش فیبر دریافتی شما کمک می کند و مدفوع را نرمتر می کند تا دفع آن راحت تر شود. مراقب باشید خیلی سریع فیبر را زیاد نکنید ، زیرا ممکن است باعث ایجاد گاز یا گرفتگی معده شود.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایسنا؛ هموروئید یا بواسیر، رگهای متورم در مقعد و رکتوم تحتانی است. هموروئید می تواند در داخل رکتوم (هموروئید داخلی) یا زیر پوست اطراف مقعد (هموروئید خارجی) ایجاد شود. این بیماری شکل معمولا بسیار دردناک است و باعث سختی عمل دفع می شود.

در این قسمت برخی ترکیبات گیاهی را که برای بواسیر مفید است، معرفی می‌کنیم:

• فندق افسونگر برای درمان هموروئید

فندق افسونگر به کاهش درد، خارش و خونریزی مشهور است تا زمانی که هموروئید از بین برود. پشتیبانی علمی زیادی برای استفاده از آن وجود ندارد اما حاوی تانن و روغنهایی است که ممکن است به کاهش التهاب و خونریزی کمک کند. طرفداران می گویند این ماده پوست را به عنوان یک ضد التهاب طبیعی سفت می کند.

 

• اسفرزه برای درمان هموروئید

اسفرزه مکملی است که به افزایش فیبر دریافتی شما کمک می کند و مدفوع را نرمتر می کند تا دفع آن راحت تر شود. مراقب باشید خیلی سریع فیبر را زیاد نکنید ، زیرا ممکن است باعث ایجاد گاز یا گرفتگی معده شود.

از این روش برای نرم شدن مدفوع و منظم تر شدن حرکات روده استفاده کنید. این امر در سطح محلی بر هموروئید تأثیر نخواهد گذاشت ، اما روده های شما را تنظیم می کند. در صورت استفاده از این مکمل حتماً آب کافی بنوشید.

• آلوئه ورا برای درمان خانگی هموروئید

خواص ضد التهابی آلوئه ورا ممکن است به تسکین التهاب هموروئید کمک کند. اگرچه تحقیقاتی برای استفاده از آن برای هموروئید به طور خاص در دسترس نیست ، اما فواید آن برای سایر بیماری های التهابی پوست نیز وجود دارد. اگر آلوئه خالص باشد (و نه در کرم حاوی مواد دیگر) ، امتحان آن بی خطر است.

 

• نمک اپسوم و گلیسیرین برای درمان هموروئید

این درمان خانگی کمتر شناخته شده می تواند به هموروئید دردناک کمک کند. از این مواد ساده برای ساختن ترکیبی استفاده کنید که مستقیماً روی ناحیه ملتهب قرار دهید:

2 قاشق غذاخوری نمک اپسوم را با 2 قاشق غذاخوری گلیسیرین مخلوط کنید .

این مخلوط را روی یک گاز قرار دهید و آن را روی محل درد قرار دهید. این پانسمان را به مدت 15 تا 20 دقیقه در منطقه بگذارید.

هر چهار تا شش ساعت تکرار کنید تا درد تسکین یابد.

• آب تربچه برای برای درمان هموروئید

چند تربچه را رنده کرده و آنها را فشار دهید تا مقداری آب تربچه تازه تهیه شود. از آنجایی که طعم آن مطبوع نیست ، می توانید با فنجان شروع کنید و به تدریج در مدت یک ماه آن را به نصف فنجان برسانید. سعی کنید دو بار در روز آب تربچه بنوشید.

آب تربچه یک درمان طبیعی عالی برای هموروئید است. با این کار می توانید بدن خود را سم زدایی کنید و از این طریق ناراحتی دردناک هموروئید کاهش می یابد. هضم را بهبود می بخشد و یبوست را که یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد بواسیر است برطرف می کند.

منبع: بیتوته

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا