چطور دخترها را به درستی درک کنیم و بشناسیم؟

صحبت کردن با دختران یک چیز است، اما شناختن آن‌ها چیز دیگریست؟ واقعاً با آن‌ها آشنا شده اید؟ این کار زحمت خیلی بیشتری می‌طلبد.

به گزارش وقت صبح به نقل از ویرگول، به نظر می‌رسد که شناخت زنان و پیچیدگی‌های روحی و جسمی آنان یکی از مهم‌ترین مشغله‌های ذهنی هر مردی باشد. در حقیقت همه‌ی انسان‌ها راز و رمزهایی دارند که اگر بشناسیمشان، بهتر می‌توانیم با آن‌ها کنار بیاییم. برای شناخت بهتر زنان می‌بایست به نکات زیادی توجه نمود که ما در زیر به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

رمز اول:

اولین رمز شناخت زنان در مشاوره ازدواج فمیلیکو و روحیات آن‌ها شناخت ارزش‌های زن است. اینکه بدانید هر زن به چه چیزهایی اهمیت می‌دهد و از چه چیزهایی بدش می‌آید، رمز موفقیت شماست.

در این زمینه باید زیرک باشید و ارزش‌های او را از اعمال و رفتارش تشخیص دهید نه از روی حرف‌هایی که می‌گوید. ارزش‌های یک زن می‌تواند سازنده‌ی شخصیت او باشد و بر روح و روانش نیز تاثیرات فراوانی دارد.

چنانچه ارزش‌های یک زن محترم شمرده شود، عزت نفس او افزایش یافته و قطعا زندگی بهتری را با او تجربه خواهید نمود. باید قبل از ارتباط نزدیک با یک زن از توانمندی‌ها و خواسته‌هایش آگاهی پیدا کنید تا بتوانید برایش مامن آرامش باشید.

برخی مردان در برخورد و آشنایی با زنان تنها به دنبال زیبایی ظاهری زن هستند و به شخصیت و ارزش‌های او توجهی ندارند. اما این نوع طرز تفکر بسیار مضر و آسیب زاست و بعدها هر دو نفر در زندگی مشترک خود دچار مشکلاتی خواهند شد.

پس برای شناخت صحیح یک زن اول از همه ارزش‌ها و شخصیت او را بررسی کنید تا از بایدها و نبایدهای زندگی‌اش آگاهی یافته و بتوانید خوشبختش کنید.

رمز دوم:

روش دیگر برای شناخت زنان این است که ببینید واکنش او در برابر مشکلات چگونه است. میزان تحمل او می‌تواند نکات زیادی را در مورد شخصیتش به شما نشان بدهد. اصولا واکنش هر فرد در برابر ناملایمات و سختی‌ها متفاوت است.

بعضی ساکت می‌شوند و در خود فرو می‌روند، برخی ناله و فریاد می‌کنند و دیگران را مقصر می‌دانند. بعضی هم فورا ناامید می‌شوند و فکر می‌کنند که دیگر کاری از دستشان ساخته نیست. برخی انتظار دارند که دیگران برای مشکلاتشان راه حلی پیدا کنند.

برخی هم خودشان تلاش می‌کنند تا به حل مشکلشان بپردازند. شناخت این نوع برخوردها کمک زیادی به شما می‌کند تا بتوانید طرف مقابل خود را بهتر بشناسید.

رمز سوم:

روش دیگر برای شناخت زنان این است که ببینید برخورد او با اطرافیانش چگونه است. نحوه‌ی برخورد او با دیگران و میزان احترامی که برای اطرافیان قائل است، نشان دهنده‌ی شخصیت او می‌باشد. این ارتباط با اطرافیان می‌تواند مثبت و یا منفی باشد.

برخورد مثبت نشان دهنده‌ی حسن خلق و برخورد منفی نشان دهنده‌ی سوء خلق فرد است. از طرف دیگر باید بررسی کنید تا ببینید که نظر وی در مورد دیگران چگونه است. نظرات و حرف‌های او در مورد دیگران می‌تواند نکات کلیدی بسیاری را در مورد شخصیتش در اختیارتان قرار دهد.

رمز چهارم:

یکی دیگر از چیزهای که در شناخت روحیات زنان به شما کمک می‌کند، میزان احساسات و هیجانات او و نحوه‌ی مواجهه با آن است. احساسات یکی از اجزای جدایی ناپذیر زنان است و در حقیقت زنان بدون احساسات و هیجانات نمی‌توانند زنده بمانند.

اما کم و زیاد بودن این احساسات و نحوه‌ی مواجهه با آن‌ها می‌تواند برای شما راهکار بسیار مهمی در شناخت روحیات زنان باشد. از این طریق می‌توانید جزئیات زیادی از رفتار طرف مقابل را به دست آورده و بررسی نمایید تا بدانید که در صورت مواجهه با احساسات مشابه چه برخوردی باید بکنید. کم و زیاد بودن این احساسات و حفظ تعادل میان آن در زندگی مشترک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رمز پنجم:

یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود زنان را بهتر بشناسید، این است که از تفاوت‌های بیولوژیکی آن‌ها آگاهی پیدا کنید. همان طور که می‌دانید، زنان و مردان تفاوت‌های بیولوژیکی زیادی با هم دارند، مثلا زنان نسبت به مردان از حس بویایی و بینایی قوی‌تری برخوردارند و به همین دلیل است که زنان نسبت به مردان جزئی نگر هستند.

مردان و زنان به لحاظ هورمونی و نیز طول عمر و مرگ تفاوت‌های زیادی با هم دارند. بر اساس آمار به طور متوسط زنان ۷ سال بیشتر از مردان زندگی می‌کنند.

رمز ششم:

یکی دیگر از تفاوت‌های بیولوژیک زن و مرد تفاوت در مغزشان است. در مغز زنان اتصالات و ارتباطات بیشتری بین دو نیمکره‌ی چپ و راست وجود دارد و همین امر به آن‌ها این توانایی را می‌دهد تا نسبت به مردان مهارت‌های گفتاری بهتری داشته باشند.

مردان هم چون ارتباط کمتری بین دو نیمکره‌ی مغزشان وجود دارد، دارایی مهارت بیشتری در استدلال‌های انتزاعی و هوش دیداری فضایی هستند. حس حسادت نیز در مردان و زنان یکسان است، اما مردان بهتر می‌توانند این حس را پنهان کنند.

تفاوت‌های بیولوژیک بسیاری بین مردان و زنان وجود دارد و هرچه بیشتر این تفاوت‌ها را بشناسید، در شناخت اخلاق زنان موفق‌تر خواهید بود.

رمز هفتم:

شناخت فشارهای اجتماعی وارد شده بر زنان نیز می‌تواند یکی دیگر از راه‌های شناخت زنان باشد. همان طور که می‌دانید در اجتماعات مختلف فشارهای زیادی بر زنان وارد می‌شود.

از بحث‌های فمینیستی گرفته تا محدودیت‌های مختلفی که بر زنان در جوامع مختلف اعمال می‌گردد. اگر این فشارها و محدودیت‌ها را به خوبی بشناسید، در شناخت رفتار زنان نیز موفق‌تر خواهید بود.

رمز هشتم:

تفاوت‌های شخصیتی زیادی میان مردان و زنان وجود دارد. شناخت این تفاوت‌ها تا حدود زیادی به شما کمک می‌کند تا زنان را بهتر بشناسید.

خروج از نسخه موبایل