آموزش و سرگرمی

چرا گزارشگر پیشکسوت از گزارشگری کناره گیری کرد؟

جواد محتشمیان ۷۵ساله که این روزها از دنیای گزارشگری فاصله گرفته و به نوعی خداحافظی کرده، درباره‌ی دلایل این کناره‌گیری توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش وقت صبح، جواد محتشمیان گزارشگر و کارشناس باسابقه والیبال درباره‌ی دلایل این کناره گیری و اینکه آیا علت به فشارهای احتمالی برمی گردد؟

توضیح داد: کناره گیری من دلایل دیگری دارد. خوشبختانه تاکنون من یک روی آنتن تلویزیون، آدم مستقلی بوده ام.

حمایت از تیم ملی

حتی در مقطعی فدراسیون وقت، فشارهایی می‌آورد که بنده نباشم، ولی سازمان صداوسیما از من حمایت کرد و حرفم را می‌زدم. الان هم اگر در این دوره اشکالاتی بود که روی آنتن نگفتم، دلایلم راحت و شفاف است؛

دلیل این بود که معتقد بودم تغییراتی باید صورت بگیرد و این تغییرات انجام شد. حال که این تغییرات ایجاد شده است، باید به آن‌ها فرصت داد یا خیر؟ دوستانی که امسال رفتند دور اولشان است، باید بیاموزند.

من هیچ انتقادی از آن‌ها نکردم و اگر روزی از من بپرسند عملکردشان را بگویم خصوصی به آن‌ها خواهم گفت. اما آرایش آن‌ها به نسبت تجربه‌ی کمی که داشتند خوب بوده است.

اگر آقای ولاسکو هم می‌آمد ما شاید مصر را سه – هیچ می‌بردیم، ولی نتیجه دیدار با آرژانتین بهتر از این نمی‌شد و می‌باختیم، چون آن ابزاری که باید در اختیارمان نبود. با حرف نمی‌شود کاری را پیش برد، باید در ورزش عمل کرد.

فرا رسیدن زمان مناسب

او در عین حال درباره‌ی دلایل کناره گیری خود از دنیای گزارشگری، یادآور شد: هر کاری یک زمانی را می‌طلبد. من به هر حال از سال ۶۳ تا کنون در تلویزیون بودم. باید فرصت را به بقیه هم داد.

حالا اگر کسی شرم دارد که بگوید تو نیا، من خودم متوجه می‌شوم که دیگران باید کار را ادامه دهند؛ بنابراین من خودم سه –چهار سال است که کناره گیری کرده ام.

محتشمیان ادامه داد: شبکه ورزش هم بارها به من محبت داشت و از من دعوت به گزارشگری می‌کرد، منتهی من نمی‌توانستم بیایم؛ چرا که در تهران زندگی نمی‌کنم.

تا سال گذشته هم خیلی برای همکاری اصرار کردند که یکی از فینال‌های رفت و برگشت را گزارش کردم، اما پس از آن دیگر این را برای شبکه جا انداختم که دیگر گزارش نمی‌کنم. علت هم فقط شرایط خودم است و اینکه انگیزه‌ام برای کار دیگر بالا نیست.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا