آموزش و سرگرمی

چرا ویلای علی کریمی در فضای مجازی باعث جنجال شد؟

درگیری علی کریمی با یک خبرنگار در چند روز اخیر باعث حواشی زیادی شده است بگونه‌ای که طرفداران دو طرف وارد میدان شدند و حتی کار به شکایت کشید.

به گزارش وقت صبح به نقل از خبرآنلاین؛ گرانی؛ افزایش قیمت‌ها و به خصوص نان، که قوت غالب خانوار ایرانی است بازتاب گسترده‌ای را در افکار عمومی داشت.

این بار تعداد واکنش‌هایی که لطیفه و طنز می‌ساختند تا همه چیز را به سخره بگیرند کم بود و البته سلبریتی‌های معترض و چهره‌های سرشانسی که همیشه نطق می‌کنند هم کم!

ویلای علی کریمی در فضای مجازی باعث جنجال شده بود.

علی کریمی و چهره مردمی

با این حال علی کریمی که همیشه سعی کرده خودش را در کنار مردم نشان بدهد در اینستاگرامش متنی را منتشر کرد که مضمونش جان کندن برای نان با بالارفتن قیمت‌ها بود. چهره‌ای که انتقادهایش در دولت قبل ابزاری شده بود برای کوبیدن دولت دوازدهم!

می‌گفتند یکی از خودشان هست که صدایش در آمده! بارها و بارها عکس ویلایش را انتشار دادند و از قبض میلیونی برقش گفتند اما این وسط کسی از خودش نپرسید که او سال‌ها در تیم‌های متمول عربی بازی کرده، قراردادهای میلیون دلاری بسته و در اروپا بهترین دستمزد را گرفته.

در سال‌های قبل هر انتقادی که می‌کرد ربطش می‌دادند به دولت و ناکارآمدی افرادی که در راس بودند! در حالی که حالا به نوع دیگری نقدهای کریمی را پوشش می‌دهند!

کریمی همیشه یکی از ۸۵ – ۸۶ میلیون نفری است که حرف‌هایش را می‌زند. به حمله‌هایی که علیه‌اش می‌کنند توجهی ندارد و آنجا که باید می‌گوید: «من سمت کسانی هستم که باید برای یک تکه نان جان بدهند.» همین چند روز پیش بود که او چنین چیزی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.

ویلای علی کریمی در فضای مجازی باعث جنجال شد.

جنس انتقاد کریمی جنس همان نقدهای قدیمی‌اش بود اما واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشت. واکنشی که اصلا مشخص نیست چرا یک دفعه در توییتر برجسته شد، به او تاختند و دوباره پای ویلای میلیاردی‌اش را پیش کشیدند؟ ویلایی که بارها و بارها خودش درباره آن توضیح داده و اینکه از چه راهی آن را خریده، در صورتی که شاید نیازی به توضیح هم نبود.

توییت جنجالی خانم خبرنگار

همه چیز از توییت‌های یک خبرنگار اقتصادی شروع شد. آنجا که کاربری به نام طاهریان دوباره از ویلای علی کریمی گفت، عکس آن را منتشر کرد و از این نوشت که: «مورد داریم تو عمارت چند ده میلیاردی زندگی می‌کنه و قبض برق خونه‌اش از حقوق ماهانه کارگرها بالاتره، اون وقت پست گذاشته حالا باید برای یک تیکه نان جان بکنیم. اشاره نمی‌کنم که اسمش علی کریمیه!»

توییتی که عصبانیت شدید علی کریمی را به همراه داشت. انتشار چند استوری پی در پی در واکنش به توییتی تکراری: «افتخار می‌کنم که با عرق ریختن برای خانواده‌ام یک خونه درست کردم؛ نه امثال شما که با رانت و هزارتا کثافت‌کاری شکمتون رو سیر می‌کنید. تو اگه واقعا بویی از آدمیت برده بودی یه سرچ می‌کردی که من درآمدم از چه طریقی بوده! پته‌تون خیلی وقته رو شده مادام.»

کریمی چند دقیقه بعد دوباره تصویر توییت این خبرنگار را منتشر کرد و با کنایه به او نوشت: «البته امثال شما خوب بلدین تو این وضعیت نونتون رو در بیارید. دفعه بعد که خواستی از این تکنولوژی استفاده کنی با یه بزرگ‌تر مشورت کن».

واکنش‌های اینستاگرامی اسطوره فوتبال ایران به این دو استوری ختم نشد و او باز هم استوری‌هایی را منتشر کرد. در نهایت هم کار به جایی رسید که خبرنگار منتقد کریمی مدعی شد حتما از او شکایت خواهد کرد.

ویلای علی کریمی در فضای مجازی باعث جنجال شد.

دوقطبی شدن ماجرا

نکته اینجاست که پس از فروکش کردن همه حاشیه ها، قصه به سمت دیگری هدایت شد. موضع گیری کاربران توییتری در حمایت از کریمی و خانم خبرنگار.

نمی‌شود همه واکنش‌ها را نوشت، توهین ها، افتراها و ناسزاهای ردوبدل شده به حدی زیاد است که نه می‌شود آن‌ها را بازگو کرد و نه در رسانه‌ای نشر داد!

دوستان، رفقا، آشنایان و خیلی از کسانی که ویلای میلیاردی ملکه ذهن‌شان است به حمایت از خانم خبرنگار پرداختند و چهره‌های معروف‌تر در دنیای فوتبال مثل مهدی طارمی هم پشت علی کریمی ایستادند.

شکایت خانم خبرنگار

حالا کار به شکایت و شکایت کشی رسیده و خانم خبرنگار حق شکایت از علی کریمی را برای خودش محفوظ نگه داشته است.

با این حال باید گفت گرانی همیشه هست، انتقاد همیشه هست و چهره‌هایی مثل علی کریمی هم هستند که بر اساس شرایط به وضعیت انتقاد کنند، مثل خیلی از چهره‌های مهم در سراسر جهان.

تنها تفاوت این است که خارج از ایران کسی مثلا دیوید بکهام را نقد نمی‌کنند که چرا یک عروسی با هزینه ۳ میلیون دلاری برای پسرش گرفته است یا کسی به ماشین‌های مختلفی که رونالدو و مسی دارند معترض نیست و قبض آب و برق آن‌ها دلیلی نمی‌شود برای اینکه ابزاری شوند تا نوک پیکان انتقادها را برای رسیدن به اهدافی مشخص یا نامشخص به سمت‌شان نشانه روند.

ویلای علی کریمی در فضای مجازی باعث جنجال شد.

خوی واکنشی علی کریمی

علی کریمی ذاتا انسانی است که نسبت به اتفاقات پیرامون خودش واکنش نشان می‌دهد. او قبلا این را در ماجراهایی چون درگیری با کارلوس کی‌روش، محمدرضا ساکت، مهدی تاج و… نشان داده و کلا در انتقاد کردن با کسی تعارفی ندارد.

کریمی حتی با وجود رفاقت با یحیی و علاقه شدید به پرسپولیس چندی پیش از سرمربی قرمزها هم انتقاد کرد. او در زمان دولت قبل هم موضع‌گیری‌های زیادی علیه مشکلات کشور داشت ولی کسی نه مخالفتی می‌کرد و نه بحث ویلاهای چند ده میلیاردی را پیش می‌کشید.

اتفاقا همین مخالفان امروز، در آن زمان کریمی را در حد یک قهرمان ملی بالا می‌بردند و با افتخار استوری‌های او را منتشر می‌کردند ولی معلوم نیست چه چیزی تغییر کرده که این بار به جای تقدیر به او اتهام می‌زنند؟

شاید مشکل از جای دیگری است و به خاطر تغییرات سیاسی در ماه‌های اخیر خیلی‌ها دیگر تاب انتقادات علی کریمی را ندارند!

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا