فرهنگ و هنر

چرا سریال های قدیمی در پخش مجدد سانسور می شوند؟

مهران مهام معتقد است اگر همین الان طرح ساخت سریال‌هایی چون «بزنگاه»، «خانه به دوش» و «متهم گریخت» را به تلویزیون بدهد، رد می‌شوند.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایسنا؛ مهران مهام، تهیه‌کننده تلویزیون، که در حال حاضر مشغول ساخت سریال «بی همگان» با کارگردانی بهرنگ توفیقی است، از شرایط موجود در سازمان صداوسیما و ممیزی‌هایی که روی سریال‌ها اعمال می‌شود، سخن گفت.

تهیه‌کننده سریال‌های «متهم گریخت»، «ترش و شیرین»، «خانه به دوش»، «بزنگاه» و «دردسرهای عظیم» درباره دلیل افت کیفی سریال‌های تلویزیون گفت:

«اول به این نکته اشاره کنم که سریال‌هایی را که خودم ساخته‌ام، روی آنتن‌ تلویزیون می‌بینم و همین الان هم در پخش مجدد باز هم ممیزی می‌شوند! نمی‌دانم چرا؟ من اگر الان طرح سریال‌هایی مثل «بزنگاه»، «خانه به دوش» و «متهم گریخت» را وارد سازمان صداوسیما کنم، حتما رد می‌شوند.

این اتفاقات را باید حل کنند که چه شده، برنامه‌هایی که قبلا ساخته شده را الان نمی شود ساخت؟! من سریال «متهم گریخت» را اخیرا روی آنتن شبکه تماشا دیدم و برایم عجیب بود که باز هم ممیزی شده بود، این سریال صدها بار از آنتن‌های مختلف تلویزیون پخش شده است.

دلیلش را نمی‌دانم، این آثار قبلا ساخته شده و مردم هم دیده‌اند و هیچ اتفاقی نیفتاده است اما الان چرا نمی‌شود همین طرح‌ها را ساخت؟ باید در این زمینه نشست بگذاریم و دلایل را بررسی کنیم.»

 

 

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا