آموزش و سرگرمیپیشنهاد سردبیرسلامت و زندگی

چرا زوج‌ها بعد از ازدواج چاق می‌شوند؟!

افراد هنگام شروع یک ازدواج تمایل به افزایش وزن دارند. افزایش وزن گویی از عوارض جانبی یک رابطه است! بیایید نتایج تحقیقات علمی در این زمینه را باهم بخوانیم….

وقت صبح – متخصصان تغذیه بیان می‌کنند که وقتی افراد شروع به داشتن یک رابطه‌ی منظم می‌کنند، عادت‌های سالم قبلی را کنار می‌گذارند. به عبارت دیگر این رابطه نیست که باعث افزایش وزن می شود، بلکه عادات مصرف غذایی جدید است که افراد در ارتباط باهم پیدا می‌کنند.

به گزارش گروه ترجمه وقت صبح، تحقیقات نشان می‌دهد که زوج‌ها وقتی در یک رابطه هستند، دیگر احساس نمی‌کنند موظف هستند که برای افراد دیگر خوب به نظر برسند.

بنابراین، افراد در روابط عاشقانه می توانند با لذت بردن از وعده غذایی خود در حالی که اوقات خود را با هم می‌گذرانند، تمرکز کنند.

افراد ممکن است قبل از اینکه ازدواج کنند، برنامه غذایی و ورزش های به خصوص و منظم به خود را داشته باشند.

به عنوان مثال، ممکن است فردی هرگز در بیرون از خانه غذا نخورد و یا غذای خود را از خانه به محل کار خود ببرد.

بعد از ازدواج روال گذشته به هم می ریزد و زمان صرف شده با شریک زندگی افزایش می یابد.

علاوه بر این زوج هایی که غذاهای چرب، شیرین و پرکالری را ترجیح می دهند، می توانند غذا خوردن در بیرون خانه را به عادت تبدیل کنند.

ترجیحات جدید

عادات جدید ممکن است تنها دلیل چاق شدن در شروع یک رابطه‌ی عاشقانه نباشد. به عنوان مثال، اگر شریک زندگی شما پیتزا دوست دارد، ممکن است زمانی که با او وقت می گذرانید، ترجیحات غذایی او بر شما تأثیر بگذارد.

همچنین در تحقیقاتی دیگر بیان شده است که زندگی مشترک خطر چاقی را افزایش می‌دهد. در این زمینه گفته شده است که در بین زوج های تازه ازدواج کرده، آنهایی که از ازدواج خود راضی هستند، تمایل بیشتری به افزایش وزن دارند.

به طور خلاصه، زوج هایی که از با هم بودن راضی هستند، نیازی به جذب شریک دیگری به زندگی خود ندارند، بنابراین حتی در صورت افزایش وزن، وزنی که اضافه می کنند آنها را آزار نمی دهد.

اگر در نهایت با شریک زندگی خود شروع به افزایش وزن کردید، احتمالاً به این فکر نمی‌کنید که با کسی غیر از یکدیگر باشید!

ترجمه:وقت صبح

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا