پیرمرد جنجالی 90 ساله برای بار 5 ام ازدواج کرد!

«از عاشق شدن می‌ترسیدم، اما می‌دانستم این آخرین زندگی من خواهد بود. این بهتر است.»

به گزارش وقت صبح به نقل از برترین‌ها، زمانی که روپرت مرداک، غول صنعت رسانه، شش سال قبل در ۸۶ سالگی ازدواج کرد، کمتر کسی گمان می‌کرد او با اعلام خبر یک نامزدی دیگر در ۹۲ سالگی هم ما را شگفت‌زده کند.

کیت روپرت مرداک استرالیایی‌الاصل برای پنجمین بار و چند ماه پس از جدایی از همسر سابقش، جری هال، اعلام کرد که قصد دارد با لزلی اسمیت ۶۶ ساله ازدواج کند.

مرداک به نیویورک‌پست گفت: «من خیلی عصبی بودم. از عاشق شدن می‌ترسیدم، اما می‌دانستم این آخرین زندگی من خواهد بود. این بهتر است؛ من خوشحالم.»

نیویورک‌پست تنها یکی از نشریات پرشماری است که مرداک صاحب آن است. مشهورترین دارایی‌های مطبوعاتی او مجموعه نشریات تایمز در بریتانیا و فاکس‌نیوز در ایالات‌متحده‌اند.

ازدواج های غول رسانه ای

مرداک از سه ازدواج اولش شش فرزند دارد. همسر اول او، پاتریشیا بوکر، اهل ملبورن بود.

این زوج در سال ۱۹۵۶ ازدواج کردند و پس از ۱۱ سال به ازدواج خود پایان دادند.

حاصل این ازدواج یک دختر به نام پرادنس بود که بخشی از امپراتوری پدرش را در شرکت مطبوعاتی روزنامه‌های تایمز اداره می‌کند.

مرداک سپس در سال ۱۹۶۷ با همسر دومش، آنا تورو که یک روزنامه‌نگار اسکاتلندی بود، ازدواج کرد. این زوج سه فرزند به نام‌های الیزابت، لاکلان و جیمز دارند و پس از ۳۲ سال زندگی مشترک، از هم جدا شدند.

این سه برادر و خواهر هم در بخش رسانه فعال‌اند و به پدرشان در اداره دارایی‌هایش کمک می‌کنند.

مرداک بعدا در سال ۱۹۹۹ با همسر سومش، وندی دنگ، ازدواج کرد.

این زوج دو فرزند به نام‌های گریس و کلویی دارند و در سال ۲۰۱۳ از هم جدا شدند. پایان این ازدواج بسیار پرحاشیه بود و دو طرف در پی شایعات خیانت که بعد‌ها نادرستی برخی از آن‌ها اثبات شد، از هم جدا شدند.

گفته می‌شود پایان دوستی طولانی‌مدت مرداک با تونی بلر، نخست‌وزیر سابق بریتانیا، هم از تبعات این سوءظن‌ها بود.

این غول صنعت رسانه در سال ۲۰۱۶، با همسر چهارمش، جری هال، ازدواج کرد.

آخرین طلاق

مرداک خبر نامزدی‌اش با هال را در روزنامه تایمز اعلام کرد. او ۴ مارس ۲۰۱۶، یک هفته قبل از تولد ۸۵ سالگی خود، با هال ۵۹ ساله ازدواج کرد، اما این ازدواج هم سرانجام به جدایی ختم شد و نیویورک‌تایمز در ژوئن ۲۰۲۲، گزارش داد که مرداک و هال قرار است به دلیل «اختلاف‌های آشتی‌ناپذیر» از هم جدا شوند.

وقتی طلاق در اوت ۲۰۲۲ نهایی شد، شاید خود مرداک هم گمان نمی‌کرد برای پنجمین بار هم داماد شود؛ اما تنها اندکی پس از جدایی، اواخر تابستان در یک مهمانی، با لزلی اسمیت ملاقات کرد.

آن لزلی اسمیت، روزنامه‌نگار آمریکایی، در گذشته کشیش زندان بود و هم در زمینه مد، موسیقی و ترانه‌سرایی فعالیت‌های هنری دارد.

مرداک وقت زیادی برای تلف کردن نداشت؛ بنابراین در طول جشن‌های روز سنت‌پاتریک امسال با یک حلقه الماس از دوست‌دختر جدیدش خواستگاری کرد و به گفته رسانه‌ها، جواب لزلی هم مثبت بود.

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیرخروج از نسخه موبایل