اجتماعی

پوشش بدنسازان در ورزشگاه آزادی حاشیه ساز شد

حضور تعدادی از ورزشکاران بدنسازی با پوشش نامتعارف در محوطه بیرونی ورزشگاه آزادی باعث تذکر جدی وزیر ورزش شد.

به گزارش وقت صبح به نقل از ايسنا؛ حضور تعدادي از ورزشکاران بدنسازي با پوشش نامتعارف در محوطه بيروني سالن ۱۲ هزار نفري آزادي حين برگزاري رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي حاشيه‌هايي را رقم زده است. حاشيه‌هايي که به گفته مسوولان اجرايي مسابقات باعث تذکر جدي وزير ورزش شده است.

وزير ورزش روز جمعه زماني که قصد داشت از مسابقات اهداف پروازي ديدن کند، هنگام عبور از سالن ۱۲ هزار نفري با صحنه عجيب حضور تعداد زيادي ورزشکار بدنسازي با پوشش نامتعارف در محوطه بيروني سالن ۱۲ هزار نفري آزادي مواجه مي‌شود و بلافاصله تذکر جدي به مسوولان فدراسيون بدنسازي مي‌دهد، موضوعي که مسوولان اجرايي مسابقات در گفت‌وگو با ايسنا آن را تاييد کرده‌اند.

انتقاد پيشکسوت بدنسازي ايران به نحوه برگزاری مسابقات

کاوه درودي پيشکسوت بدنسازي ايران نيز با انتقاد از نحوه برگزاري اين رقابت‌ها گفت: ضعف در اجراي اين رقابت‌ها همانند مسابقات گذشته تا جايي بود که ورزشکاران که تعدادشان نيز زياد بود براي رنگ کردن بدن‌هاي‌شان از فضايي نامناسب و بيرون از سالن استفاده مي‌کردند و يا با همان پوشش آزادانه به بيرون از سالن مي‌رفتند که عدم رعايت شئونات اسلامي باعث هشدار و انتقاد وزير ورزش شد که براي ديدن مسابقات اهداف پروازي به ورزشگاه آزادي آمده بود.

پيشکسوت بدنسازي ايران افزود: متاسفانه همانند رقابت هاي کيش اين‌بار نيز هيچ نظارتي بر اين موضوع نبود، در حالي که فدراسيون با جانمايي مناسب براي رنگ آميزي بدن ورزشکاران و نظارت بر رفت و آمد آن ها مانع خروج آن ها از سالن مسابقات شود.

وي اظهارکرد: رقابت‌ها با حواشي و حتي درگيري‌هاي زيادي همراه بود و مسئولان فدراسيون نيز بر خلاف ادعاي خود مبني بر جديت در مبارزه با دوپينگ، بر اساس شواهد و طبق اظهارات ورزشکاران از هيچکدام از نفرات برتر اين مسابقات و يا شرکت کنندگان ديگر تست دوپينگ نگرفتند که اين موضوع کاملا بر خلاف قوانين برگزاري مسابقات است. با وجود حواشي متعدد مسابقات قهرماني کشور در کيش، مسئولان فدراسيون اين‌بار نيز هيچ جلسه‌اي با سرپرستان تيم‌ها و مربيان پيش از آغاز مسابقات برگزار نکردند تا موارد لازم در برگزاري مسابقات و آيين نامه‌هاي قانوني را تشريح کنند که همين امر باعث سردرگمي تيم‌ها و بروز حواشي متعدد شد.

چرا مسئولان فدراسيون به صرف گرفتن مبالغي تحت عنوان وروديه، بدون توجه به سطح فني افراد، مجوز حضور آن ها در مسابقات را صادر کنند؟

وي تصريح کرد: وقتي افرادي با اندام غير متعارف ورزشي روي سن مي آيند نشان دهنده عدم نظارت و همچنين توهين به ورزشکاران شايسته است. متاسفانه تکرار چنين اقداماتي باعث انتقاد و حواشي زيادي شد.

درودي در ادامه با بيان اينکه پيشکسوتاني نظير يزدان راد، سهراب سرابي و… که سال‌ها در اين ورزش زحمت کشيده‌اند به مسابقات دعوت نشدند، تصريح کرد: اگر بهانه فدراسيون بحث کرونا بود پس چرا رييس فدراسيون مثل هميشه از نمايندگان مجلس براي حضور در سالن دعوت کرد اما باز هم توجهي به بزرگان اين رشته نشد؟

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا