آموزش و سرگرمی

پشت پرده خودکشی خواننده ۲۷ ساله

خواننده ۲۷ ساله روسی که «آماده کُشتن» اوکراینی ها نبود خودکشی کرد.

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ خواننده رپ روسی که از سوی مقامات این کشور برای نبرد با اوکراین فراخوانده شده بود پس از انتشار پیامی دلخراش که در آن به طرفدارانش گفت آماده کُشتن دیگران نیست، به زندگی خود پایان داد.

ایوان ویتالیویچ پتونین (Ivan Vitalievich Petunin) 27 ساله با نام هنری واکی (Walkie) پس از فراخوانده‌شدن برای شرکت در جنگ پوتین در اوکراین گفت نمی‌تواند گناه قتل دیگران را به دوش بکشد.

در حالی که جنگ از رمق افتاده و سربازان در میدان نبرد، زمین خود را از دست می‌دهند، پوتین در تلاش است تا ۳۰۰ هزار سرباز دیگر را به خط مقدم بفرستد. اما بسیاری از مردان روسی ناامیدانه به دنبال راهی برای اجتناب از اعزام خود به اوکراین و مرگ در میدان نبرد هستند.

کشف جسد پتونین

روز جمعه جسد پتونین در نزدیکی یک ساختمان بلند در شهر کراسنودار روسیه پس از آنکه آخرین ویدیوی تراژیک خود را در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرد، پیدا شد.

این خواننده رپ روسی که قبلا در ارتش روسیه خدمت کرده به طرفدارانش گفت: «اگر این ویدیو را می‌بینید، به این معنی است که من دیگر زنده نیستم. من نمی‌توانم بار گناه قتل را بر روحم تحمل کنم و نمی‌خواهم این کار را بکنم.

من حاضر نیستم برای هیچ آرمانی کسی را بکشم.» او ادامه داد: «انتخاب من این است که به عنوان کسی که از آنچه در حال رخ دادن است حمایت نکرد برای همیشه در تاریخ بمانم.»

ایوان در این ویدیو گفت: «من حاضر نیستم اسلحه به دست بگیرم و جان هم‌نوعم را بگیرم.» پس از مرگ او، دوستش گفت: «همه چیز خیلی غیرمنتظره اتفاق افتاد. او همیشه فردی باهوش و مهربان بود که دوست داشت شوخی کند.»

گزارش‌ها حاکی از آن است که سایر مردان روسی نیز راه‌هایی مثل ازدواج عجولانه، ثبت نام برای مراقبت از کودکان و حتی شکستن دست‌ یا پای خود را امتحان کرده‌اند تا به جنگ نروند.

فیلم‌ تکان دهنده‌ای نشان می‌دهد که یک مرد برای آنکه به خط مقدم فرستاده نشود خود را در ایستگاه راه آهن ریازان در نزدیک به ۱۸۰ کیلومتری جنوب شرقی مسکو به آتش می‌کشد. در ویدیوی ناراحت‌کننده دیگری نیز می‌بینیم که یک مرد روسی در تلاشی نومیدانه برای اعزام نشدن به اوکراین، پای خود را عمدا می‌شکند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا