پای کرونای انگلیسی به 11 استان باز شد

۴۵ مورد کرونای انگلیسی در ۱۱ شهرستان استان مرکزی شناسایی شد. اکثر شهرستان‌های استان مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی شده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک از شناسایی حداقل ۴۵ مورد کرونای انگلیسی در ۱۱ شهرستان استان مرکزی خبر داد.

علی علیمحمدی اظهار کرد: تا این لحظه اکثر شهرستان‌های استان مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی شده‌اند.

تائید گزارش ورود کرونای انگلیسی

وی افزود: در ۱۱ شهرستان استان مرکزی (به جز زرندیه) گزارش‌هایی از کرونای انگلیسی تأیید شده است و طبق آخرین آمار بالغ بر ۴۵ مورد مثبت کرونای جهش یافته انگلیسی گزارش شده است که البته این آمار به صورت تصادفی است و به نظر می‌رسد که آمار واقعی بسیار بیشتر باشد.

وی هشدار داد: رفتار انواع و اقسام ویروس کرونا تابع رفتار مردم است و پدید آمدن موج چهارم بستگی به رفتار آحاد جامعه دارد اگر تمامی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کوشا باشند، می‌توانیم از بروز بحران چهارم جلوگیری کنیم در غیر این صورت در آستانه آخر سال یک فاجعه رقم خواهد خورد.

بیشتر بخوانید: اعلام زمان واریز نوبت سوم یارانه کرونا

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بر اساس آخرین نتایج ۷۱ مورد مثبت در استان گزارش شده که از این میان ده مورد در بیمارستان‌های استان بستری شده و ۶۱ مورد خدمات خود را به صورت سرپایی دریافت کرده‌اند و به صورت قرنطینه دو هفتگی در منزل تحت نظارت قرار دارند، خدا را شاکریم که در طی این ۲۴ ساعت مورد فوتی گزارش نشده است.

علیمحمدی در پایان گفت: تمام تلاش دانشگاه علوم پزشکی بر کنترل ویروس استوار شده است و امیدواریم که مردم عزیز ما را در این امر مهم یاری رسانند.

منبع: ایرنا

خروج از نسخه موبایل