اجتماعیویدئو

ویدئو/ گزارش صداوسیما از زندگی سوپرلوکس اختلاس‌گر مشهور

حسن رعیت یکی از کسانی است که به جرم اختلاس دادگاهی شد و به ۳۵ سال حبس محکوم شد.

به گزارش وقت صبح، حال صداوسیما گزارشی از نحوه زندگی لوکس حسن رعیت و خرج‌های ماوارایی‌اش منتشر کرده است.

 

باغ مرموز «حسن رعیت» ۱۰ برابر ویلای ۶۷۰ میلیاردی ستاره هالیوود

دواین جانسون ملقب به راک اخیرا خانه لوکسی در لوس آنجلس خریده که اگر قیمت آن را به دلار ۲۳ هزار تومانی تبدیل کنیم، رقم بسیار خیره کننده‌ای خواهد شد. این اتفاق همزمان شده با ایامی که نام حسن رعیت و باغ مرموز او هم در کانون توجه افکار عمومی ایران است.

دواین جانسون علاوه بر این که یک بازیگر فیلم‌های پرفروش اکشن است و مجموع فروش فیلم‌هایی که راک در آن‌ها نقش آفرینی کرده است بیش از ۱۰ میلیارد دلار تخمین زده شده، در بین مشهورترین افراد جهان نیز جایگاه بالایی قرار دارد و ثروتی که هر سال بر دارایی‌های خود می‌افزاید، چشمگیر است.

وی اخیرا به دلیل خانه بسیار لاکچری و زیبایی در محله پولدارهای لوس آنجلس خریداری کرده مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است و به همین دلیل تصاویری از خانه او به شکل گسترده در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های موبایلی همرسانی می‌شود.

بر اساس گزارش رسانه ها، خانه فوق لاکچری «راک» ۱۶۴۰ مترمربع مساحت و۶ اتاق خواب دارد. این امارت رویایی دارای امکانات کامل رفاهی مثل باشگاه ورزشی، زمین تنیس، زمین بیسبال، سالن سینما، استودیوی موسیقی، استخر سرپوشیده و روباز است.

قیمتی که راک بابت خانه جدید خود پرداخته بالغ بر ۲۷ میلیون دلار است که تقریبا معادل با ۶۷۰ میلیارد تومان – با دلار ۲۳ هزار تومانی – است.

باغ حسن رعیت ۱۰ برابر بزرگ‌تر از ویلای راک است!

از سوی دیگر این روزها پست‌های فراوانی درباره باغ ویلا یا باغ وحش یک متهم اقتصادی ملقب حسن رعیت نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود. نگین باقری روزنامه نگار امروز با انتشار گزارشی در روزنامه هفت صبح به ناگفته‌هایی از این باغ پرداخته است.

خانم باقری نوشته است؛ « خانه-باغ حسن رعیت عمارت عظیمی است در ۱۸ کیلومتری جاده مخصوص کرج. آن چه که این خانه -باغ را تمام این سال‌ها مرموز می‌کرد نه مساحتش، بلکه حیوان‌های متنوعی بود که درآن نگهداری می‌شد. با این حال این روزها دیگر به جز پارس کردن یکی دو تا سگ از داخل آن صدایی موجود دیگری شنیده نمی‌شود.

ناگفته نماند که رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان تهران اعلام کرده است حیوانات این باغ قبل از عید به دو باغ وحش دیگر منتقل شدند و مجوز این باغ وحش خصوصی باطل شده است.

حسن رعیت را هر کسی به یک چیز می‌شناسد. عکس مشترک او با بابک زنجانی، تصویر او روی موتور با یک کلت کمری در ۱۲ سال پیش و یاعکس‌های باغ وحش خصوصی او چیزهایی هستند که این متهم اقتصادی با آن‌ها شناخته می‌شود.

پوشاندن باغ

گزارش‌نویس روزنامه هفت صبح در بخش دیگری از گزارش خود نوشته است؛ ایرانیت‌های سبز رنگ، سیم‌های خاردار و میله‌های آهنی دورتادور آن (باغ) را پوشانده است … با زدن زنگ در آیفون هیچ صدایی به گوش نمی‌رسد.

با زدن در هم فقط یک سگ پیت بول تریر کرمی رنگ بالای نرده‌ها می‌آید و زل می‌زند توی چشم ها.

ارتفاع دیواره‌ها و ورقه‌های ایرانیتش تا ۹ متر کشیده شده اما درخت‌ها آنقدر بلند هستند که شاخه‌هایشان از آن‌ها هم بالاتر زده است.

فقط روزی یکی دو کارگر هر روز آنجا می‌روند و به آن‌ها آب می‌دهند یا به گل‌ها رسیدگی می‌کنند.

محاسبات گوگل مپ می‌گوید این باغ ۱۸هزار و ۶۰۰ متر مربع مساحت دارد. با این حساب می‌توان گفت باغ حسن رعیت بیش از ۱۰ برابر بزرگ‌تر ویلای لاکچری راک است!

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا