آموزش و سرگرمیویدئو

ویدئو/ پشت‌نویسی عجیب یک خودرو در تهران!

یکی از تکیه کلام‌های شخصیت بچه سریال مهمونی به پشت‌نویسی خودروها در ایران راه یافت.

به گزارش وقت صبح، پشت‌نویسی خودروها در ایران خود داستان مفصل و رنگارنگی دارد که حال با تصمیم یک راننده خوش ذوق، شخصیت بچه نیز از این پشت‌نویسی‌ها بی‌نصیب نماند.

 

جریمه ۵۰ هزار تومانی برای پشت ماشین‌نویسی

علی اصغر شیرمحمدیدر گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آمده است که نصب هرگونه استیکر و یا برچسب که شعاع دید راننده را کم کند، ممنوع است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با بیان اینکه در این بند قانونی آمده است که اگر برچسب موجب حواس پرتی رانندگان عبوری شود نیز ممنوع است، اضافه کرد: بر همین اساس در صورتی که چنین مواردی مشاهده شود، مطابق با قانون برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با فرا رسیدن ماه محرم شاهد افزایش پشت‌نویسی ماشین‌ها و اشعار مناسبتی ماه محرم هستیم، تصریح کرد: البته پلیس راهنمایی و رانندگی در این رابطه برخورد قانونی انجام می‌دهد.

شیرمحمدی گفت: نقاشی و دست نوشته‌هایی که روی شیشه و بدنه خودرو در ایام محرم انجام می‌شود هم ممنوع است، چرا که دید راننده را مختل می‌کند.

نصب استیکر و برچسب

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان افزود: برابر قانون هر خودرویی که اقدام به نصب استیکر و برچسب بر روی بدنه خودرو کند توسط عوامل پلیس اعمال قانون شده و ۵۰ هزار تومان جریمه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه گل‌مالی خودرو نیز در ماه محرم ممنوع است، گفت: این مورد جزو موارد، تغییر وضعیت خودرو محسوب می‌شود، از همین رو اگر چنین وضعیتی در خودروها مشاهده شود، مدارک راننده ضبط می‌شود.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا