آموزش و سرگرمیویدئو

ویدئو/ همایون شجریان بالاخره همه چیز را علنی کرد!

مدت‌ها است که خبرهایی مبنی بر ازدواج همایون شجریان و سحر دولتشاهی به گوش می‌رسد، اما هیچ کدام از دو طرف درباره این مسئیه صحبت نکرده است.

به گزارش وقت صبح، حال در تازه‌ترین کنسرت همایون شجریان، وی با اهدای دسته گلی به سحر دولتشاهی در ملا عام به نوعی بر رابطه‌شان صحه گذاشت.

 

اجرای دوباره پروژه «سی» با حضور همایون شجریان و سهراب پورناظری

کنسرت-نمایش «سی» به تهیه‌کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه «تهمورس پورناظری» قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستان‌های هویت‌سازِ ملی از نیمه تیرماه، اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد.

این بار «سی»، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزیده و با بهره‌گیری از دانش هنری و فنی روز دنیا بر آن است که از نیمه تیرماه به صحنه برود.

نخستین بخش از این پروژه، تابستان سالِ گذشته براساس سه داستانِ «زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب» به مدت سی‌شب در کاخ سعدآباد روی صحنه رفت و هر شب، میزبان چهار هزار نفر از مخاطبانِ مشتاق بود.

«همایون شجریان» -خواننده کنسرت نمایش سی- که سالِ گذشته در نقش «سیمرغ» به اجرای برنامه پرداخت؛ این بار در نقشی دیگر به صحنه خواهد آمد.

«سهراب پورناظری» نیز از سالِ گذشته مشغولِ نگارشِ قطعاتِ موسیقایی برای این اثر است و چون تجربه‌ای پیشین از موسیقی نواحی، سنتی و معاصر ایران بهره گرفته است؛ همچنین در بخش‌هایی از این اثر، موسیقی کلاسیک غربی نیز شنیده می‌شود.

نوشته های مشابه

guest
4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا