آموزش و سرگرمیویدئو

ویدئو/ قالب تهی کردن پلنگ پس از دیدن بابون بالای دخت

بابون‌ها از معدود میمون‌هایی هستند که در برابر حیوانات شکارچی بسیار نترس و شجاعانه عمل می‌کنند.

به گزارش وقت صبح، آن‌ها به ویژه با گربه سانان بزرگ روابط دشمنانه‌ای دارند و برخی نیز مشاهده شده که توانسته‌اند برخی از آن‌ها همچون پلنگ را از پای دربیاورند.

البته این موضوع به ندرت اتفاق می‌افتد و اگر بابوها تنها باشند کمتر چنین رفتارهای تهاجمی را از خود نشان می‌دهند اما در بالای درخت این موضوع کاملا متفاوت است.

 

ورود مهمان ناخوانده

در یک صحنه نادر که در پارک ملی زامبزی در زامبیا رخ داد، پلنگی در قلمرو بابون‌ها با بالای یک درخت می‌رود و همین امر با واکنش شدید یک بابون نر جوان مواجه می‌شود.

پلنگ‌ها از جمله شکارچیان بابون‌ها به حساب می‌آیند اما آن‌ها این کار را به طور معمول در شب انجام می‌دهند زیرا بابون‌ها در شب بینایی ضعیفی د ارند و به درستی نمی‌توانند مهاجم را ببینند و از خود دفاع کنند.

بیشتر بخوانید:

ویدئو/ تاب سواری پلنگ با استفاده از لاشه آهوی نگون بخت!

ویدئو/ یوزپلنگی که به گراز حمله کرد اسیر شکارش شد!

اما این پلنگ در روز روشن هوس می‌کند به بالای درخت برود و یک بابون را شکار کند. اقدام خطرناکی که می‌توانست به قیمت جانش تمام شود.

پلنگ با بالا رفتن از درخت خیلی سریع متوجه می‌شود که در این دنیای متفاوت قدرتی زیادی برای مانور در برابر بابون ندارد. در ابتدا تلاش می‌کند تا از همان راهی که آمده به پایین فرار کند اما بابون جوان راه او را بسته است.

سپس در حال عقب نشینی با ضربه محکم بابون مواجه می‌شود که باعث می‌شود پلنگ از شاخه آویزان شده و سپس به پایین پرت شود.

پلنگ پس از سقوط از درخت به سرعت از محل فرار می‌کند و احتمالا درس بزرگی گرفته که درست است در بالا رفتن از درخت مهارت بسیار زیادی دارد اما در بالای درخت پادشاه کس دیگری است.

منبع: فرارو

 

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا