آموزش و سرگرمیویدئو

ویدئو/ صحنه دلخراش حمله دو شیر به بچه فیل بی‌دفاع و کشتن او

یک بچه فیل نگون بخت که از گله‌اش جدا افتاده بود، مورد حمله دو شیر گرسنه قرار گرفت.

به گزارش وقت صبح، شیرها عموما به دلیل جثه بزرگ فیل‌ها به آن‌ها حمله نمی‌کنند و فقط در صورتی که بچه فیل‌ها را جدا و به دور از والدینش بیایند او را طعمه خود قرار می‌دهند.

این بچه فیل بی‌نوا نیز نتوانست از خود در برابر دو شیر درنده محافظت کند و عمر کوتاهش به پایان رسید.

 

آخرین وضعیت بچه فیل سریلانکایی باغ وحش تهران

دامپزشک باغ وحش ارم با بیان اینکه باغ وحش علاوه بر نگهداری در تکثیر و حفاظت از ژن‌های با ارزش نیز وظیفه دارد، درباره آخرین وضعیت بچه فیل سریلانکایی اظهار کرد: «مایسا» وضعیت مناسبی دارد و مرحله آشنایی او با پدرش نیز به خوبی انجام شد.

وی درباره آخرین وضعیت بچه فیل متولد شده در باغ وحش ارم (مایسا) گفت:

بیشتر بخوانید:

ویدئو/ تکه پاره شدن شیر سر به هوایی که وارد قلمرو شیرهای دیگر شد!

ویدئو/فیل مادر به خاطر افتادن بچه فیل در چاه غش کرد و بیهوش شد!

این بچه فیل درحال حاضر شرایط مناسبی دارد. چندی پیش هم یک کارشناس آلمانی به باغ وحش آمد که با باغ وحش ارم ارتباط دائمی دارد و هر دوسال یک بار برای بررسی وضعیت فیل‌ها به ایران سفر می‌کند و در آخرین بازدید از فیل‌ها نسبت به وضعیت و جایگاه «مایسا» اعلام رضایت کرد.

محمد زاده ادامه داد: مایسا هنگام تولد به دلیل قد کوتاهی که داشت در خوردن شیر با مشکل مواجه شد ولی با تلاش بسیار موفق شدیم که به‌صورت طبیعی شیر بخورد و حالا هر سه فیل در وضعیت خوبی هستند.

وی در پایان تصریح کرد: باغ وحش ارم توجه ویژه‌ای به این فیل‌ها دارد و در همین دوران کرونا هم توانستیم جایگاه بسیار مناسب و استانداردی را برای آن‌ها بسازیم و با بزرگ طراحی کردن آن جایگاه توانستیم بچه فیل را از آسیب‌های احتمالی حفظ کنیم و اخیرا مرحله آشنایی بچه فیل با پدرش نیز به خوبی انجام شد.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا