ویدئو/ رقص جالب گروهی سگ‌های ربات با آهنگ BTS!

ویدئوی جدیدی که توسط شرکت «بوستون داینامیکس» منتشر شده است، رقص گروهی هفت سگ رباتیک این شرکت را با موزیک گروه بی‌تی‌اس نشان می‌دهد.

به گزارش وقت صبح ایسنا به نقل از دیلی میل، شرکت «بوستون داینامیکس» (Boston Dynamics)، ویدئویی باورنکردنی را از گروهی از سگ‌های رباتیک موسوم به «اسپات» (Spot) منتشر کرده است که حرکات رقص بسیار چشمگیری را انجام می‌دهند.

در این ویدئو، هفت ربات اسپات را می‌توان در حال اجرای یک برنامه رقص با موزیک موفق «اجازه رقص» (Permission to Dance) گروه کی‌پاپ «بی‌تی‌اس» (BTS) مشاهده کرد.

 

در ابتدا دیده می‌شود که یک سگ رباتیک با حرکت دادن بازوی خود همراه با کلمات، بخش‌های انفرادی موزیک را می‌خواند و بقیه ربات‌ها در پس‌زمینه گام برمی‌دارند. هنگامی که خواندن گروه آغاز می‌شود، ربات‌ها مجموعه‌ای از حرکات هماهنگ را در شکل‌های مختلف آغاز می‌کنند؛ گویی که خود گروه بی‌تی‌اس هستند. در پایان این ویدئوی جدید، هفت ربات اسپات از هم جدا شدند و گام‌های خود را هماهنگ کردند.

حتی تصویری از ربات «اطلس» (Atlas) وجود دارد که می‌پرد و هماهنگ با موزیک دست می‌زند. اطلس، یک ربات انسان‌نمای دوپا با قد شش فوت است که توسط این شرکت مستقر در بوستون ساخته شده است.

نظر کاربران

یکی از کاربران یوتیوب اظهار داشت که ربات‌ها صادقانه می‌توانند در مسابقه «استعدادهای درخشان بریتانیا» (Britain «s Got Talent») برنده شوند.

کاربر دیگری به شوخی گفت: بوستون داینامیکس کم‌کم به یک شرکت سرگرمی تبدیل می‌شود این نخستین باری نیست که سگ‌های رباتیک، حرکاتی را با موسیقی این گروه کره‌ای نشان می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

گروه «بی‌تی‌اس» غوغا به پا کرد!

ویدئو/ وقتی دختر ایرانی در فیلم عضو BTS می‌شود!

بوستون داینامیکس سال گذشته نیز ویدئویی را از رقص هفت ربات اسپات با آهنگ «IONIQ: I’m On It» گروه بی‌تی‌اس منتشر کرد.

«اریک وایتمن» (Eric Whitman)، متخصص رباتیک شرکت بوستون داینامیکس، در یک پست وبلاگی نوشت: چالش‌های زیادی پیرامون جذب طراح رقص ما که به برخورد با رقصندگان انسان عادت دارد، در نرم‌افزار ما وجود داشت.

باید از پیش روی همه چیز کار می‌شد. ربات‌ها از این جهت که بسیار تکرارپذیر هستند، نسبت به انسان‌ها برتری دارند اما آن‌ها این عیب را دارند که باید تمام جزئیات را به آن‌ها بگویید و اصلا بداهه کار نمی‌کنند.

به گفته بوستون داینامیکس، استفاده از ربات اسپات برای رقص در واقع یک هدف را دنبال می‌کند و آن هدف، به کار گرفتن طراحی مکانیکی و الگوریتم‌های ربات در نرم‌افزار است.

سگ گران قیمت

این سگ رباتیک در حال حاضر به صورت تجاری در دسترس است و ۷۵۰۰۰ دلار قیمت دارد.

اسپات را می‌توان برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای سنگین، از جمله بازرسی محل آزمایش پرتاب موشک استفاده کرد که پیشتر در تاسیسات اسپیس ایکس نشان داده است.

همچنین، این ربات‌ها در ارتش فرانسه به کار گرفته شده‌اند و به پرسنل مدرسه نظامی کمک می‌کنند تا سناریوهای آموزشی را کامل کنند.

همچنین، این ربات‌ها در «سازمان آتش‌نشانی نیویورک» (FDNY) نیز برای کمک به ماموریت‌های جستجو و نجات به کار گرفته شده‌اند.

در ماه مارس، اسپات توسط پارک باستان‌شناسی «پمپئی» (Pompeii) استخدام شد تا به جای انسان‌ها بتوانند خیابان‌ها و تونل‌های شهر باستانی ایتالیا را بازرسی کند.

کاربرد فراوان

شب‌ها یا هر زمان که محل بازدید به روی گردشگران بسته می‌شود، ربات در پمپئی گشت می‌زند و برای انسان‌هایی که در بیرون از آنجا قرار دارند، یک پخش زنده را فراهم می‌کند.

بخشی از کار اسپات، بررسی تونل‌هایی است که توسط شکارچیان غیرقانونی آثار باستانی حفر شده‌اند و باعث پدید آمدن مشکلات ساختاری می‌شوند اما برای حضور انسان، خطرناک یا بسیار تنگ هستند. بدین ترتیب، انسان‌ها با خیال راحت می‌توانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

این ربات می‌تواند حتی کوچک‌ترین فضاها را مورد بررسی قرار دهد و داده‌های مفید را به منظور برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات ایمنی و ساختاری جمع‌آوری و ثبت کند.

اسپات که برای استفاده داخلی یا خارجی مناسب است، می‌تواند به ترسیم محیط خود بپردازد، موانع را احساس کند و از آن‌ها فاصله بگیرد، از پله‌ها بالا برود و درها را باز کند.

این ربات می‌تواند وظایف خطرناکی را در محیط‌های مختلف مانند نیروگاه‌های هسته‌ای، میادین نفتی فراساحلی و محل ساخت ساختمان انجام دهد.

توسعه هر روزه

بوستون داینامیکس، این سگ رباتیک چابک و چهار پا را در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد اما سال‌ها پیش از عرضه تجاری آن در ۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، در حال توسعه آن بود.

اسپات به طور ویژه برای استفاده تجاری طراحی شده است. در واقع، هنگامی که یک کسب و کار یک واحد اسپات را خریداری می‌کند، باید این شرط را بپذیرد که ربات برای استفاده در خانه ایمن نیست یا برای استفاده در نزدیکی کودکان در نظر گرفته نشده است.

با وجود این، «مارک رایبرت» (Marc Raibert)، بنیان‌گذار بوستون داینامیکس پیشتر گفته بود که اسپات به زودی برای استفاده خانگی در دسترس خواهد داشت.

رایبرت در سال ۲۰۲۰ گفت: ما پروژه‌ای نیز داریم که مطمئنم بسیاری از شما به آن علاقه زیادی خواهید داشت و آن پروژه، تمیز کردن خانه شماست.

اسپات در حال حاضر هنوز برای استفاده خانگی در دسترس نیست اما روزی در دسترس قرار خواهد گرفت. من فکر می‌کنم که این ایده را دوست خواهید داشت که ربات در یک اتاق قرار داده شود تا از سیستم بینایی آن برای شناسایی لباس‌های فرزندان خود استفاده کنید.

در این ویدئو، رقص گروهی سگ‌های رباتیک دیده می‌شود.

 


خروج از نسخه موبایل