آموزش و سرگرمیویدئو

ویدئو/ دختری که جای اشک از چمانش الماس می‌آید!

ویدئویی از یک دختربچه لبنانی منتشر شده که باعث شگفتی بسیار شده است.

به گزارش وقت صبح، این دختربچه هنگام گریه کردن، به جای اشک، تکه‌های الماس از چشمانش بیرون می‌آید.

 

توجیه علمی برای خون کریه کردن یک دختر ۱۳ساله

اما انتشار خبر خون گریه کردن تونیکل چندان هم بد نشد و با این کار سرانجام گروهی از پزشکان هندی از تمام مراکز علوم پزشکی دهلی گرد هم آمدند و تصمیم گرفتند با انجام آزمایش‌های ویژه و تخصصی تلاش کنند تا به راز بیماری این دختر ۱۳ساله پی ببرند، چون به عقیده آن‌ها جاری شدن خون از بعضی نقاط بدن تونیکل آن هم بدون جراحت، مطمئناً یک دلیل علمی داشت.

بالاخره بعد از انجام مطالعات لازم بر روی بدن تونیکل و آزمایش خون او راز بیماری‌اش فاش شد. در این تحقیقات علت جاری شدن خون از چشم‌ها و دیگر قسمت‌های بدن این دختر وجود اختلال پلاکتی ۲ در خون او تشخیص داده شد.

این اختلال یکی از بیماری‌های بسیار نادر خونی است که در آن پلاکت‌های کافی در خون فرد وجود ندارد و به این ترتیب انعقاد خون با مشکل رو به رو می‌شود و باعث می‌شود تا از نقاط مختلف بدن فرد خون شود.

امید برای نجات

در جریان آزمایش‌ها پزشکان پی بردند که خون تونیکل بسیار رقیق و آبکی و رنگ آن قرمز روشن است اما راهی برای غلیظ‌تر کردن خون او پیدا نکردند. البته در این بین پزشکان انگلیسی نظر دیگری داشتند و معتقد بودند که مطمئناً امیدی برای نجات این دختر وجود دارد.

بعد از یافتن سرنخ‌هایی از بیماری تونیکل، هم خیال او راحت شد و هم خانواده‌اش تا حدی از نگرانی درآمدند. او بعد از شنیدن اینکه امیدی برای درمانش وجود دارد، گفت:

«من خیلی ترسیده بودم. هر وقت که خونریزی‌هایم شروع می‌شد تمام سر و صورتم قرمز می‌شد و هیچ کس نزدیکم نمی‌آمد. هر وقت که این اتفاق برایم می‌افتاد خیلی گریه می‌کردم اما وقتی می‌دیدم که از چشم‌هایم هم خون جاری می‌شود دیگر مجبور بودم تحمل کنم و گریه‌ام را نگه دارم.»

ویدئو: خبرفوری

 

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا