اجتماعیویدئو

ویدئو/ خرسی که به استقبال کوهنوردان سبلان آمد!

به تازگی ویدئویی از همنشینی یک خرس با کوهنوردان قله سبلان در شبکه های اجتماعی منتشر شده که می بینید.

وقت صبح– کوهنوردانی که به قله سبلان رفته بودند با یک خرس قهوه ای زیبا در ارتفاعات سبلان مواجه شدند که ویدئوی آن را می بینید.

 

گفتنی است مرداد ماه سال گذشته ( 1399) رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از گردشگران و کوهنوردان خواست از نزدیک شدن به زیستگاه خرس قهوه‌ای در سبلان بویژه شابیل خودداری کنند.

ودود رستم‌نژاد روز پنجشنبه با اشاره به استقرار ساختمان پناهگاه شرقی و مجتمع آبگرم شابیل در محدوده اثر طبیعی ملی سبلان و داخل زیستگاه حیات وحش بویژه خرس قهوه‌ای گفت: مشاهده شبانه و مکرر این حیوان در محوطه پناهگاه و مجتمع آبگرم شابیل به دلیل زباله‌های انباشته شده در این مکان‌ها رخ می‌دهد.

او به حضور شبانه‌روزی محیط‌بانان در منطقه و محدوده مناطق گردشگری شابیل و اسکان کوهنوردان در منطقه اشاره کرد و افزود: اطلاع‌رسانی، بنرهای هشدار در محل‌های پرتردد به گردشگران و کوهنوردان و آموزش چهره به چهره در زمینه نحوه برخورد با خرس صورت گرفته است.

وی اظهارداشت: گردشگران و کوهنوردان باید مسائل زیست محیطی از جمله عدم ریخت و پاش مواد غذایی و رهاسازی زباله در طبیعت، برپا نکردن آتش و عدم مواجه مستقیم با حیوان را رعایت کرده و همکاری لازم با نیروهای یگان حفاظت محیط زیست مستقر در سرمحیط‌بانی شابیل را داشته باشند.
وی همچنین گفت: گردشگران و کوهنوردان مراقب باشند و برای حیوانات ایجاد خطر نکنند و توصیه می‌شود در صورت مشاهده خرس مراتب را به پاسگاه محیط‌بانی مستقر در منطقه شابیل اطلاع دهند.

سبلان با ارتفاع ۴۸۱۱ متر در استان اردبیل واقع شده و زیستگاه خرس قهوه‌ای می‌باشد.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا