آموزش و سرگرمیویدئو

ویدئو/ جناب خان روی آنتن تلویزیون به کلمه مورددار اشاره کرد!

جناب خان در برنامه خندوانه که ملی‌پوشان هندبالیست مهمان بودند، به کلمه منشوری اشاره کرد که مورد انتقاد است.

به گزارش وقت صبح، جناب خان در این برنامه معادل واژه چاپلوس را به شکلی به زبان آورد. با توجه به اینکه عروسک است و مخاطب کودک دارد چنین شوخی هایی برای با نمک شدن جالب نیست.

 

لهجه «جناب خان» از کجا آمد؟

محمد بحرانی، صداپیشه جناب خان می‌گوید، جنوبی نیست و این لهجه را به واسطه دوستان جنوبی‌اش در کودکی یاد گرفته است. بحرانی همچنین می‌گوید شغل مورد علاقه‌اش در کودکی ولگردی بوده است!

بحرانی در این برنامه درباره عروسک «جناب خان» و چگونگی تسلطتش بر زبان و فرهنگ جنوب کشور صحبت کرد.

بحرانی در پاسخ به اینکه اهل کدام استان است، گفت: مهم نیست اهل کجا هستی. من همیشه همین را می‌گویم. فرقی نمی‌کند کجایی هستی. پدر و مادرم کازرونی هستند بحرانی یعنی منسوب به دو دریا و به نظر می‌آید از بحرین آمده‌اند و در ایران پخش شدند. خودم به واسطه شغل پدرم در بهشهر مازندران متولد شدم و شناسنامه‌ام صادره از شیراز است و در شیراز هم بزرگ شدم.

او درباره اینکه با وجود جنوبی نبودن چگونه بر لهجه جنوبی به این زیبایی تسلط یافته است؟ توضیح داد: اولین رفیق زندگی‌ام آبادانی بود و من بیشتر از اینکه کازرونی و شیرازی شنیده باشم آبادانی شنیده بودم. در محله ما خیلی از آبادانی‌ها ساکن بودند. روستای دوان هم در کازرون کارمندان خوزستانی دارد. من وسط این فرهنگ‌ها به دنیا آمدم.

او با بیان اینکه بهنام رفیق صمیمی کودکی‌اش بوده است، گفت: با بهنام بازی می‌کردیم و من تمام فرهنگ و آوای خوزستان را از بچگی فرا گرفتم. همه دوستانی که جناب خان دارد دوستان حقیقی من هستند و در شکل گیری شخصیت جناب خان تاثیر داشتند.

نوشته های مشابه

guest
11 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا