آموزش و سرگرمیویدئو

ویدئوی شاهکار ۳۶۰ درجه از لحظه ثبت نبرد دو پرنده شکاری

یک مستندساز اماراتی با تهیه و تدارک تجهیزات پیشرفته نمایی ۳۶۰ درجه از درگیری دو پرنده شکاری را ثبت کرد.

به گزارش وقت صبح، این مستندساز با ۱۰۰ دوربین فول فریم که قیمتی بیش از ۲۵۰ هزار دلار دارند توانسته این صحنه کمیاب را به بهترین شکل شکار کند.

 

مقایسه شاهین معمولی و عقاب

شاهین معمولی پرنده‌ای شکاری است که به خانواده بازها تعلق دارد. عقاب نیز پرنده شکاری است که متعلق به خانواده قوشیان می‌باشد. اما به هر حال هر دو این پرندگان متعلق به راسته شاهین سانان هستند.

شاهین‌ها به روشی متفاوت از عقاب‌ها شکار می‌کنند. آن‌ها به سمت طعمه یورش برده و به آن ضربه می‌زنند و ناگهان شکار را شگفت زده می‌کنند. عقاب‌ها قوی‌تر و نیرومندتر از شاهین‌های معمولی هستند.

آن‌ها طعمه خود را ربوده و سپس آن را با چنگال‌هایشان له کرده و می‌فشارند. چنگال‌های عقاب‌ها قوی‌تر از شاهین‌های معمولی است. گفته می‌شود که عقاب صحرایی (عقاب استپی) می‌تواند با چنگل‌های خود جمجمه یک گرگ را خرد کند.

عقاب‌ها و شاهین‌ها در ظاهرشان نیز با یکدیگر تفاوت دارند و این تفاوت‌ها شامل رنگ و ساختار بدن‌شان می‌شود.

بدن باریک شاهین

شاهین‌ها بدن باریک‌تری داشته و قدرت نسبتا کم‌تری دارند؛ در حالی که عقاب‌ها سینه پهنی داشته و سنگین‌تر و قوی‌تر هستند. شاهین‌ها بال‌های بلند و نوک تیزی دارند ولی بال عقاب‌ها پهن و دارای انحنا است.

چشم عقاب‌ها رنگ‌های مختلفی دارد. این در حالی است که رنگ چشمان شاهین‌ها فقط یکی از دو رنگ مشکی یا قهوه‌ای بسیار تیره می‌باشد.

شاهین‌ها پرنده‌های پرخاشگری نیستند و شخصیت نسبتا مهربان و آرامی دارند. در مقابل عقاب‌ها حیواناتی پرخاشگر و خشن هستند.

ویژگی دیگری که در عقاب‌ها دیده می‌شود ولی در شاهین‌ها وجود ندارد خط برجسته‌ای است که در بالای چشم عقاب دیده می‌شود و شبیه ابروی این پرنده است.

بیش از ۳۰ گونه شاهین وجود دارد که در شمال آمریکا، اروپا و آسیا پراکنده شده اند.

همچنین بیش از حدود ۶۰ گونه عقاب وجود دارد که در آفریقا، ایالات متحده، مرکز و جنوب آمریکا، کانادا و استرالیا یافت می‌شوند.

نوشته های مشابه

guest
3 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا