آموزش و سرگرمیویدئو

ویدئوی تاثیرگذاری از موش مادر که فرزندش را از دهان مار نجات داد!

یک مار بچه موشی را در دهان گرفته و سعی دارد او را برباید و سپس بخورد.

به گزارش وقت صبح، اما موش مادر با شجاعت تمام با مار درگیر شده و فرزندش را از دهان مار نجات می‌دهد.

سپس بچه موش در سلامت به آغوش مادرش پناه می‌برد.

 

حرکت دادن سر توسط موش‌ها با آهنگ گوش دادن

برنا: محققان دانشگاه توکیو در بررسی‌های خود روی سر ۱۰ موش آزمایشگاهی شتاب‌سنج بی‌سیم با توانایی تشخیص کوچک‌ترین حرکات را قرار دادند و در ادامه با پخش چند قطعه موسیقی از خوانندگانی چون مارون ۵، مایکل جکسون، موتزارت و لیدی گاگا به بررسی حرکات موش‌ها پرداختند.

در این مطالعه محققان قطعه‌های ۱ دقیقه‌ای از آهنگ‌ها را با ۴ سرعت مختلف پخش کردند. البته این آزمایش روی ۲۰ شرکت‌کننده انسانی نیز به انجام رسید.

سرانجام محققان با بررسی نتایج دریافتند موش‌ها در محدوده ۱۴۰-۱۲۰ ضرب در دقیقه بهترین همگام‌سازی را نشان دادند و همچنین موش‌ها و انسان‌ها نیز همانند یکدیگر سر خود را طبق ضرب موسیقی خم کردند.

پروفسور هیروکازو تاکاهاشی، نویسنده اصلی این مطالعه از دانشگاه توکیو اعلام کرد تا پیش از این مطالعه بر این باور بودیم که این مهارت فقط منحصر به انسان‌ها است، اما اکنون این اولین گزارش در خصوص هماهنگ‌سازی ذاتی با بیت موسیقی در حیوانات محسوب می‌شود که بدون آموزش یا قرار گرفتن زیاد در معرض موسیقی حاصل شده است.

پرفوسور تاکاهاشی تاکید کرد تمام حرکات موش‌ها در این آزمایش ذاتی بود؛ یعنی آن‌ها در هیچ فرایند آموزشی شرکت داده نشدند و در معرض موسیقی نیز قرار نگرفتند.

در واقع این حیوانات توانستند در محدوده ۱۲۰ تا ۱۴۰ بیت در دقیقه مشابه انسان‌ها به موسیقی واکنش دهند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا