آموزش و سرگرمی

واکنش متفاوت “آقای بازیگر” به فوت کارگردان «همسفر»

بابک کریمی، بازیگر مشهور سینما و تلویزیون به خبر درگذشت مسعود اسداللهی، کارگردان قدیمی و نامدار قبل از انقلاب واکنش نشان داد.

به گزارش وقت صبح به مقل از برترین ها، بابک کریمی، بازیگر مشهور سینما و تلویزیون به خبر درگذشت مسعود اسداللهی، کارگردان قدیمی و نامدار قبل از انقلاب واکنش نشان داد.

واکنش متفاوت "آقای بازیگر" به فوت کارگردان «همسفر»

او نوشت:

مسعود اسداللهی هم رفت.

در دوران دبستان با پدرم و ثریا قاسمی، سریال “پیوند” را هر هفته در منزل ما تمرین میکردند، و من از دیدن شکل گرفتن یک متن و تبدیل شدنش به اجرا لذت عجیبی میبردم. بدون اینکه واقف باشم داشتم اولین دوره‌های بازیگری رو میگذروندم. مسعود اسداللهی و ثریا قاسمی مثل یک ساعت سوئیسی در کارشان دقیق بودن و با عشق کار میکردن.

یادمه پدر مسعود اسداللهی چند سالی از دنیا رفته بود و مادرش قصد ازدواج مجدد داشت. مسعود خیلی از این بابت رنج میبرد و تحمل “شوهر ننه” را نداشت. پدرم خیلی نصیحتش میکرد سر اینکه مادرش حق داره خوشبخت باشه و نباید قربانی تعصبات خودش بکنه.

در اخر، همین موضوع نطفه اولیه فیلم درشکه‌چی شد. مسعود اسداللهی عملا نقش خودش را بازی کرد و در شکل گیری فیلمنامه هم پدرم را یاری کرد.

در فیلم درشکه‌چی ۱۰ سال داشتم و برادر کوچیکش بودم. خدا میدونه چقدر ازش پسگردنی خوردم. هر سکانس یک پسگردنی. در یکی از سکانسها یکی بهش میگفت: «چرا انقدر این بچه را میزنی؟» اونم جواب میداد: «داداشمه، دلم میخواد بزنمش» و یک پسگردنی دیگه میرسید.

خلاصه زیر دست مسعود اسداللهی، همانند دوره سربازی، هم سختی این شغل را فهمیدم و هم عشقی که لازمه برای حس نکردن همان سختی‌ها.

حالا که بزرگ شدم دیگه میتونم بهت تو‌ بگم.

مرسی مسعود عزیز

روحت همیشه شاد

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا