آموزش و سرگرمیاجتماعی

هیکل “بدنساز معروف” بعد ترک بدنسازی به چه روزی افتاد/ عکس

فرانکشتاین بدنساز معروف پس از کنار گذاشتن بدنسازی حرفه ای، دیگر قابل تشخیص نیست.

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو، پل دیلت (Paul Dillett) 57 ساله، در دهه ۹۰ پس از کسب عنوان ۱۰ برتر در مستر المپیا در سال ۱۹۹۳، و رتبه چهارم در اولین آرنولد کلاسیک، به شهرت رسید. او با وزن ۱۵۰ کیلوگرم معروف به فرانکشتاین بود، اما پس از کنار گذاشتن بدنسازی حرفه ای، دیگر قابل تشخیص نیست.

تصویر او در چندین مقاله تناسب اندام و بدنسازی به نمایش درآمده است و روی جلد مجله «توسعه عضلانی» (Muscular Development) قرار گرفته است. او که در سال ۲۰۰۷ «مسابقات جهانی فیتنس و مد زیبایی» (WBFF) را تأسیس کرد، در سال ۲۰۱۲ بدنسازی حرفه ای را کنار گذاشت.

هیکل "بدنساز معروف" بعد ترک بدنسازی به چه روزی افتاد/ عکس

«مسابقات جهانی فیتنس و مد زیبایی» (World Beauty Fitness and Fashion Competition) نه تنها فیزیک افراد، بلکه حضور در صحنه، زیبایی و بازاری بودن آنها را نیز قضاوت می کند.

برخی از دسته بندی های این مسابقه عبارتند از: بدنسازی حرفه ای مردانه، مدل ماهیچه ای، مدل تناسب اندام، فیگور حرفه ای زنان، مدل تناسب اندام دیوا (Diva Fitness Model) و مدل بیکینی دیوا (Diva Bikini Model).

تجربه مرگش برای یک دقیقه

دیلت در اوایل سال جاری درخصوص تجربه مرگش برای یک دقیقه در جریان رویداد آرنولد کلاسیک در سال ۱۹۹۴ صحبت کرد و فاش کرد که آن روز نزدیک بود که زندگی خود را از دست بدهد.

او در سال ۲۰۲۱ نیز گفته بود که این حادثه تا حدی به دلیل کلسیم زیاد و کمبود منیزیم در بدن او بوده است. او گفت که به خاطر خشک شدن بدنش، پزشکان نمی توانند سوزن را در رگ های او فرو کنند.

این بدنساز که در آن زمان ۲۹ سال داشت گفت که هنگامی که برای یک دقیقه مرده بود احساس می کرد در یک فضای باز است. او توضیح داد: «حتی نمی‌دانستم که رفته‌ام، فقط می‌دانم که احساس می‌کردم در یک فضای باز هستم که آبی رنگ به نظر می‌رسید.»

دیلت برای دو دهه دیگر به رقابت ادامه داد، اما گفت که این حادثه در پس ذهنش باقی مانده است.

پل دیلت در سال ۲۰۲۱ در یک مصاحبه اختصاصی گفت: «کاش مردم می توانستند بدنسازی را در دهه ۹۰ ببینند. ما تا زمانی که انگشتانمان متورم شود امضا می کردیم… هواداران آن روز خیلی سرسخت بودند.»

او افزود: «الان به مردم می گویم بدنسازی مرده است، بدنسازی مثل سابق نیست.»

نوشته های مشابه

guest
14 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا