مکان های مرموز و وحشتناک ایران که دیدن آنها دل و جرات می خواهد!

در این مطلب قصد داریم تا سفری به روستاهای جن زده در ایران داشته باشیم و دلیل ترسناک بودن هر کدام از آن‌ها را بدانیم.

به گزارش وقت صبح به نقل از مجله دلتا؛ به‌طور کلی وقتی اسم روستا، شهر و مکان ترسناک می‌آید، قطعا یاد یک سری از تجربیاتی می‌افتیم که آشنایان یا دوستان برای ما بازگو کردند و شاید ما را به فکر فرو برده باشند.

همیشه شهرها و روستاهای جن زده یکی از موضوعات جذاب برای ساخت فیلم و سریال و نوشتن کتاب است، اما اگر این مکان‌ها فقط داخل فیلم‌ها نباشند چه باید کرد؟ روستاها و شهرهایی که واقعا به تسخیر ارواح درآمده‌اند و رفتن به آنجا دل پرجراتی می‌خواهد.

نشانه‌ روستاهای جن زده چیست؟

با اینکه هنوز از دیدگاه علمی، وجود روستاهای جن زده تایید یا رد نشده باز هم یک سری نشانه‌ها وجود دارد که بین همه آن‌ها مشترک است.

بوی خاص

در روستای ارواح و مکان‌های جن‌زده، بوی خاصی به مشام می‌رسد. این بو نه منبع مشخصی دارد و نه تا حالا مشابه آن به مشام‌تان خورده است. با وجود تحقیقات مختلفی که موسسات ماورالطبیعه انجام دادند، هنوز نتوانستند منشا این بوها را پیدا کنند.

تغییر ناگهانی دما

یکی دیگر از نشانه‌های روستاهای جن زده در دنیا تغییر ناگهانی دما است. از آنجایی که ارواح و اجنه، بُعد فیزیکی ندارند معلوم نیست که چگونه حضورشان در یک فضا می‌تواند باعث تغییر ناگهانی دما شود.

گفته می‌شود که دلیل تغییر دما ممکن است به دلیل ساطع شدن انرژی خاصی باشد که ارواح به همراه خودشان دارند.

صداهای مرموز

در مناطق جن‌زده، همیشه صداهای ترسناک و مرموزی به گوش می‌رسد که باعث وحشت مردم می‌شود. محققان موسسه ماورالطبیعه نیویورک در تلاش هستند تا ببینند منشا این صداها چیست و در چه فرکانس‌هایی شنیده می‌شود.

احساس عجیب پشت گردن

تجربه مشترک همه کسانی که به روستاهای متروکه سر زدند این است که احساس عجیبی را پشت گردن خود حس می‌کنند. برای همین ممکن است وقتی به این مکان‌ها سر می‌زنید، احساسات عجیبی را تجربه کنید.

روستاهای جن زده در ایران

برای تجربه وحشت نیازی نیست تا به کشورهای دیگر سفر کنید، می‌توانید با یک سفر چند ساعته به گوشه و کنار کشور خودمان هم آن را تجربه کنید.

کلبه تسخیرشده

روستای صومعه‌سرا که در استان گیلان است، یک منطقه جنگلی و ترسناک به اسم هفت دغان دارد که سال‌هاست تسخیر شده است.

خیلی از آدم‌های محلی می‌گویند از این روستا و جنگل‌های اطرافش صداهای عجیب و غریب می‌شنوند، برای همین بیشتر افراد ترجیح می‌دهند تا از اینجا رد نشوند.

روستای جیغ

جنگل جیغ، یکی از ترسناک‌ترین جنگل‌های ایران و یکی از جاهای دیدنی مشهد است که گردشگران را هر سال به‌سمت روستای سربرج می‌کشاند. نام این جنگل هر کسی را کنجکاو می‌کند و همه می‌خواهند سر از راز این جنگل دربیاورند.

جنگل جیغ مشهد بر اساس داستان‌های محلی، جنگلی نفرین شده و محل زندگی اجنه و شیاطین است؛ روستای سربرج که به روستا یا جنگل جیغ هم شناخته می‌شود، یکی دیگر از روستاهای جن زده متروک و ترسناک است.

بعد از تاریک شدن هوا و موقع وزیدن باد، صدای جیغ مانندی از جنگل اطراف این روستا به گوش می‌رسد. این روستا یکی از مناطق گردشگری ایران محسوب می‌شود ولی پیشنهاد ما این است که در روشنایی روز به آنجا بروید و به تاریکی شب نخورید.

بوینی یوغون

بعد از طی 52 کیلومتر از سمت جنوب مرکز استان و گذر از شهرستان نیر روستایی بر روی نقشه هویدا می شود که به کورعباسلو شهره است. روستایی که در دامن یکی از اسرار آمیز ترین قلعه های باستانی آرمیده است.

بوینی یوغون یک قلعه متروک در روستایی به اسم کور عباسلو است. در مورد این روستا، داستان‌ها و افسانه‌های زیادی وجود دارد که می‌گوید آدم‌هایی که برای بازدید از قلعه می‌رفتند، دیگر هیچ‌وقت برنمی‌گشتند.

ریگ جن

ریگ جن منطقه‌ای کویری و دارای تپه‌های ماسه‌ای (تلماسه) در کویر مرکزی ایران است. این منطقه در جنوب سمنان، شرق دریاچه نمک، شمال انارک و غرب جندق قرار دارد.

این مکان به «مثلث برمودای ایران» معروف است. نکته جالب در مورد این منطقه، این است که یکی از گرم‌ترین جاهای زمین و پر از تپه‌های شنی و باتلاق‌های نمکی است، برای همین کمتر موجود زنده‌ای آن اطراف دیده می‌شود.

آیا وجود روستاهای جن زده اثبات شده؟

اگر برای تفریح و سرگرمی دنبال چنین مکان‌هایی هستید، خیلی هم خوب است و می‌تواند کلی خاطره جالب برای شما بسازد، اما اگر دوست دارید روی این مکان‌ها تحقیق کنید و به‌عنوان یک دلیل علمی و تاییدشده از آن استفاده کنید، بهتر است دنبال یک موضوع دیگر بگردید.


خروج از نسخه موبایل