مهربان‌ترین و سخت‌گیرترین داوران «عصر جدید» را بشناسید

مرحله اول «عصر جدید» هفته پیش به پایان رسید و مرحله نیمه‌نهایی آن پس از وقفه‌ای یک هفته‌ای، از ۲۴ اردیبهشت با حضور ۳۱ شرکت‌کننده روی آنتن خواهد رفت.

به گزارش وقت صبح به نقل از خراسان، تا این جای کار امین حیایی با ۷۰ رای سفید و ۱۱ رای قرمز بیشترین رای مثبت و کمترین رای منفی را به شرکت‌کنندگان داده است و کارن همایونفر به عنوان سخت‌پسندترین داور این فصل با ۵۵ رای مثبت کمترین رای سفید و ۲۶ رای منفی بیشترین رای قرمز را ثبت کرده است.

مرحله اول «عصر جدید» هفته پیش به پایان رسید و پس از وقفه یک هفته‌ای، از ۲۴ اردیبهشت مرحله نیمه‌نهایی با حضور ۳۱ شرکت‌کننده روی آنتن خواهد رفت.

به همین بهانه، ۳۱ استعدادی را که با رای داوران به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرده‌اند، بررسی کرده‌ایم تا ببینیم در فصل سوم «عصر جدید» کدام استعدادها بیشتر مورد توجه داوران بوده‌اند. همچنین تعداد آرای سفید و قرمز داوران در این مرحله را نیز مقایسه کرده‌ایم.

توجه ویژه به خوانندگی

ترکیب جدید داوران در «عصر جدید ۳» توجه ویژه‌ای به حوزه خوانندگی و استعدادهای این هنر داشته‌اند. از مجموع ۳۱ اجرایی که به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کرده‌اند، ۱۱ شرکت‌کننده استعداد حوزه خوانندگی هستند، به این ترتیب رشته خوانندگی به اندازه رشته‌های ورزشی که معمولا در «عصر جدید» مورد توجه بوده‌اند، در مرحله نیمه‌نهایی نماینده دارد.

هومن یارمحمدی شرکت‌کننده‌ای که از میان تماشاگران به جمع شرکت‌کنندگان و برندگان مسابقه راه یافت، پرحاشیه‌ترین خواننده «عصر جدید ۳» بود.

شانس بالای ورزشکاران و رزمی‌کاران

داوران پس از خوانندگی، بیشترین توجه را به استعدادهای ورزشی نشان داده‌اند. ۱۰ شرکت‌کننده از مجموع کل راه‌یافتگان به نیمه‌نهایی، با اجرایی مربوط به حوزه ورزش به این مرحله صعود کرده‌اند.

از میان این ۱۰ برنده در مرحله اول، استعداد ۴ شرکت‌کننده مربوط به ورزش‌های رزمی است، بنابراین انواع هنرهای رزمی مانند کاراته و ووشو مورد علاقه داوران بوده است.

مصطفی صالحی به دلیل مهارت ویژه‌اش در تیراندازی و گروه «دست خدا» که با وجود معلولیت توانستند اجرای موفقی داشته باشند مورد توجه کاربران و داوران قرار گرفتند.

حضور کم‌رنگ هنری‌ها

از فصل اول «عصر جدید» تا امروز معمولا استعدادهای حوزه آکروبات و سیرک جذابیت خاصی نزد مخاطبان داشته‌اند، اما شرکت‌کنندگان این بخش در مرحله نیمه‌نهایی حضور پرتعدادی ندارند.

مهارت تنها چهار شرکت‌کننده یعنی میالد روزخش، احمدرضا گلکار، ستیال و آنیسا و گروه زاگرس به رشته آکروبات و سیرک اختصاص دارد. رشته‌های هنری مانند دوبله و بازیگری سه نماینده، رشته علمی و حوزه استندآپ نیز هر کدام دو نماینده در جمع برندگان مرحله اول «عصر جدید» دارند.

رشته‌های ورزشی طلایی

بیشترین زنگ طلایی «عصر جدید ۳» نصیب استعدادهای ورزشی شده است. زنگ طلایی امین حیایی، مجید اسماعیلی و ژاله صامتی به ترتیب برای گروه پهلوانک‌های ایران‌زمین، پدیده‌های ژیمناستیک و گروه ترانه به صدا درآمده است.

کارن همایونفر و احسان علیخانی نیز با زنگ طلایی خود ستیال و آنیسا (آکروبات‌باز) و هومن یارمحمدی (خواننده) را مستقیم به مرحله نهایی «عصر جدید» فرستادند.

همان‌طور که اشاره کردیم زنگ طلایی احسان علیخانی برای یارمحمدی که شرایطی مساوی با دیگر شرکت‌کننده‌ها نداشت، واکنش‌های منفی فراوانی را برانگیخت.

مهربان‌ترین و سخت‌گیرترین داور

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد نتیجه بررسی تعداد آرای سفید و قرمز داوران نشان می‌دهد امین حیایی با ۷۰ رای سفید و ۱۱ رای قرمز بیشترین رای مثبت و کمترین رای منفی را به شرکت‌کنندگان داده است.

بعد از این داور، مجید اسماعیلی با ۶۹ رای سفید بیشترین رای مثبت را دارد و برای ۱۲ شرکت‌کننده رای قرمز را انتخاب کرده است. ژاله صامتی نیز ۶۴ بار رای سفید و ۱۷ بار رای قرمز به شرکت‌کنندگان داده است.

کارن همایونفر به عنوان سخت‌پسندترین داور این فصل با ۵۵ رای مثبت کمترین رای سفید و ۲۶ رای منفی بیشترین رای قرمز را به شرکت‌کنندگان داده است.

خروج از نسخه موبایل