آموزش و سرگرمی

ملکه خوش پوش اردن 53ساله شد!

«ملکه رانیا آل عبدالله» تولد ۵۳ سالگی خود را همراه با زنان کارآفرین اردنی جشن گرفت.

وقت صبح- ملکه فلسطینی‌تبار دربار هاشمی، روز پنجشنبه ۳۱ اوت، ۵۳ ساله شد.

به گزارش گروه ترجمه وقت صبح، او که در قامت ملکه اردن حضور پررنگی در فعالیت‌های اجتماعی دارد، روز گذشته در بخشی از تلاش‌هایش برای حمایت و برجسته کردن فرصت‌های توانمندسازی اقتصادی زنان، از آشپزخانه خانگی فیریال کوفهی در روستای حور، اربید، بازدید کرد.

ملکه خوش پوش اردن 53ساله شد!

او در این دیدار پیراهن سنتی اردنی،با گلدوزی‌های بنفش و نقش گل زنبق بر زمینه سفید به تن داشت و شال هماهنگی هم با طرح زیتون به گردن انداخته بود.

سال گذشته برای خانواده سلطنتی اردن پر از شادمانی بود، ازجمله جشن ازدواج ولیعهد «شاهزاده حسین»، ازدواج «امیره ایمان بنت عبدالله دوم»، فارغ‌التحصیلی «امیره سلما بنت عبدالله دوم» از دانشگاه و فارغ‌التحصیلی شاهزاده «هاشم بن عبدالله دوم» از مدرسه.

ملک عبدالله و ملکه رانیا در روزها و هفته‌های قبل از عروسی فرزندانشان، مشتاق بودند شادی خود را با مردم کشورشان به اشتراک بگذارند و مردم اردن را در جشن‌های مختلف به مناسبت ازدواج پسر اول و دختر بزرگشان شرکت دهند.

ملکه رانیا میزبان حنابندان برای امیره ایمان بود و همچنین یک مهمانی شام به افتخار همسر ولیعهد، امیره رجوه الحسین، برگزار شد، جایی که ملکه و اعضای خانواده سلطنتی با زنانی از سراسر ۱۲ استان اردن همراه شدند تا این دو مناسبت فرخنده را جشن بگیرند.

هر دو رویداد غنای فرهنگ اردن را نشان دادند و میزبانان مهمانی خود را با رقص و آواز سنتی اردنی و فلسطینی گرم کردند.

ملکه رانیا در ماه رمضان هم‌زمان با ماه مارس گذشته، برای دومین سال متوالی، برای ۵۰۰ زن از سراسر اردن حج عمره ترتیب داد و خود نیز در این سفر زیارتی به آن‌ها ملحق شد. ملکه رانیا، دسامبر ۲۰۲۲، برای روشن کردن درخت کریسمس در میان اعضای اقلیت مسیحی اردن حضور پیدا کرد.

ملکه رانیا به دعوت ملکه کامیلا در مراسمی در کاخ باکینگهام لندن با هدف افزایش آگاهی در مورد خشونت علیه زنان و دختران شرکت کرد. او همچنین درحالی‌که به ملک عبدالله و ولیعهد حسین در سفر به واشینگتن دی‌سی پیوسته بود، با جیل بایدن، بانوی اول ایالات‌متحده، در کاخ سفید دیدار کرد.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا