آموزش و سرگرمیسلامت و زندگی

مزایای ریش گذاشتن که تا به حال به آن فکر نکرده اید!

ریش یکی از عمده عواملی است که می‌تواند جذابیت را در مردان دو چندان کند اما تمام فایده ریش گذاشتن همین نیست!

به گزارش وقت صبح به نقل از طلا، همانطور که می‌دانید موی سر برای زنان و ریش برای مردان از نشانه‌های زیبایی و جذابیت به حساب می‌آید.

اما به همان اندازه که موی سر می‌تواند علاوه بر زیبایی جنبه‌های سلامتی نیز برای زنان داشته باشد، ریش نیز می‌تواند علاوه بر جذابیت در برخی از جنبه‌ها به سلامتی مردان کمک کند.

چارلز داروین نظریه‌پرداز مشهور بریتانیایی در کتاب تبار انسان بیان می‌کند موی زیاد مردان برای زنان جذاب بوده و یکی از معیارهای آن‌ها برای انتخاب شریک زندگی بوده است.

اما علاوه بر آن کارشناسان معتقدند مردانی که ریش و سبیل دارند از مزایای دیگری هم به ویژه در حوزه سلامتی برخوردار هستند.

مزایای ریش گذاشتن زیاد است.

1. محافظت از پوست در برابر نور خورشید

مو عملکردی شبیه به فاکتور SPF دارد. هرچه میزان و ضخامت موها بیشتر باشد به نوعی می‌توان گفت درجه SPF بالاتر است. ریش مردان مانع از رسیدن ۹۰ تا ۹۵ درصد از اشعه‌های فرابنفش نور خورشید به پوست صورت می‌شود.

2. کاهش دهنده عفونت

اصلاح صورت با تیغ یک مسئله‌ای است که عامل اصلی عفونت‌های باکتریایی در ناحیه‌ی ریش است که باعث ایجاد جوش، موهای زیر پوستی و فولیکولیتیس (التهاب و عفنت فولیکول‌های مو) می‌شود. بنابراین ریش در مردان می‌تواند از این موضوع محافظت کند.

3. کاهش علائم آسم و آلرژی

مردانی که گرده گیاهان یا گرد و غبار باعث آلرژی در آن‌ها می‌شود موهای صورتشان که در نزدیکی بینی قرار دارد مانند نوعی فیلتر عمل می‌کند.

4. کاهش نشانه‌های پیری

موی صورت با مرطوب نگه داشتن پوست علائم پیری را کم می‌کند. ریش از پوست صورت در برابر باد و هوای سرد که باعث خشکی پوست می‌شوند محافظت می‌کند.

5. جلوگیری از بیماری

متخصصان پوست می‌گویند ریشی که در زیر چانه و گردن رشد می‌کند درمای گردن را بالا می‌برد ومی تواند از ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری کند

نوشته های مشابه

guest
3 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا