اجتماعی

مردی که برادرش را بخاطر زن داداش کشت!

مرد میانسال که برادرش را به قتل رسانده می‌گوید در دفاع از همسر مقتول دست به این کار زد.

به گزارش وقت صبح به نقل از اعتمادآنلاین، مرد جوان که برادر خود را در دفاع از همسر و فرزندان او به قتل رسانده و جسد را دفن کرده بود دچار عذاب وجدان شد و اعتراف کرد که چطور مرتکب قتل شده است.

متهم برای آرام کردن برادر عصبانی‌اش به خانه او رفته بود که دعوا بالا گرفت و مقتول که به سمت همسرش حمله کرده بود تا او را بزند به دست برادرش کشته شد. مادر مقتول که در جریان قتل بود، اعلام گذشت کرد.

متهم پرونده که مردی 50 ساله به نام ایرج است به پلیس مراجعه کرد و اعتراف کرد برادرش را کشته است.

او گفت: ۶ ماه قبل مرتکب قتل شدم اما در این ۶ ماه آرام و قرار ندارم و عذاب وجدان رهایم نمی‌کند، به همین خاطر آمده‌ام تا اعتراف کنم.

او در تشریح قتل برادرش گفت: برادر کوچکم سهراب که ۴۴ سال داشت مرد بداخلاقی بود و همیشه با همسر و دو دخترش بدرفتاری می‌کرد.

زن برادرم چند بار از من کمک خواست و گفت برادرم را نصیحت کنم تا دست از بدرفتاری بردارد؛ اما گوش سهراب بدهکار نبود و به حرف‌های من اهمیتی نمی‌داد.

آخرین بار وقتی به خانه آنها رفته بودم تا با سهراب صحبت کنم او عصبانی شد و دعوا میان ما بالا گرفت. او می‌گفت این موضوع خانوادگی است و ارتباطی به من ندارد.

اوج خشم

سهراب در اوج خشم به سمت من حمله‌ور شد و همسرش که شاهد ماجرا بود میله‌ای را از روی زمین برداشت و به سمت برادرم پرتاب کرد.

میله به سر برادرم برخورد کرد.

سهراب که عصبانی شده بود می‌خواست همسرش را کتک بزند که مانع او شدم. دستانم را دور گردن سهراب حلقه کردم و وقتی به خودم آمدم که برادرم مرده بود.

متهم ادامه داد: مادرم و همسر برادرم که می‌دانستند من قصد کشتن او را نداشتم سکوت کردند تا راز قتل پنهان بماند.

من جسد برادرم را در صندوق عقب ماشین گذاشتم و به همراه آنها به یکی از روستاهای غرب تهران که محل تولدم بود بردم. به کمک اهالی روستا جسد برادرم را در غسالخانه غسل دادیم و دفن کردیم.

به‌دروغ به اهالی روستا گفتم برادرم تصادف کرده است؛ اما بعد از این ماجرا در این مدت عذاب وجدان رهایم نمی‌کند. به همین خاطر تصمیم گرفتم حقیقت را بگویم.

به دنبال اعترافات این مرد و برای بررسی صحت ادعای او، دستور نبش قبر صادر شد و پزشکی قانونی علت مرگ را خفگی اعلام کرد.

ایرج در ادامه تحقیقات گفت: باور کنید من قصد کشتن برادرم را نداشتم. من به خانه آنها رفته بودم تا او را نصیحت کنم.

می‌خواستم زندگی بهتری داشته باشد اما او به یکباره عصبانی شد و به سمتم حمله کرد. من پشیمان هستم و حاضرم دیه برادرم را به فرزندان صغیر او بپردازم.

وساطت

همسر قربانی نیز گفت: برادر همسرم برای وساطت به خانه ما آمده بود اما شوهرم به سمت او حمله کرد. من که ترسیده بودم میله‌ای را به سمت شوهرم پرتاب کردم اما میله ناخواسته به سر او برخورد کرد.

همان موقع شوهرم که عصبانی بود به سمت من حمله‌ور شد. او می‌خواست مرا بزند که برادرشوهرم مانع او شد.

در نهایت برای ایرج کیفرخواست صادر و پرونده‌اش با صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در این میان مادر ایرج اعلام گذشت کرد و رئیس قوه قضائیه نیز پس از بررسی پرونده، از طرف دو فرزند صغیر قربانی درخواست دیه را مطرح کرد.

قرار است این مرد به‌زودی از جنبه عمومی‌جرم در دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کند. همسر قربانی نیز به اتهام ضربات غیرمنتهی به فوت از خود دفاع می‌کند.

 

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا