آموزش و سرگرمی

مربی سابق پرسپولیس: بازیکنان علیه من توطئه کردند تا برکنار شوم!

حمید درخشان آخرین سرمربی ایرانی پرسپولیس پیش از یحیی گل‌محمدی است که در لیگ چهاردهم هدایت پرسپولیس را برعهده داشت.

به گزارش وقت صبح به نقل از خبرورزشی، درخشان به عنوان یک چهره مهم در تاریخ باشگاه پرسپولیس هرگز نتوانست موفقیت‌های دوره بازیکنی را در قامت یک سرمربی هم تکرار کند و او حالا در گفتگوی تازه خود به علل این ناکامی پرداخته است.

سرمربی سابق پرسپولیس که پس از ترک اردوی سرخپوشان دیگر پیشنهاد موردنظر خود را از تیمی دریافت نکرد، می‌گوید که برخی بازیکنان پرسپولیس در دوره او به دلایل مختلف کم کاری کردند و عوامل مختلفی دست به دست هم داد که منجر به پایان کار او در پرسپولیس پس از یک دوره کوتاه کاری شد.

* وقتی پیشنهاد سرمربیگری پرسپولیس به شما داده شد، فکر می‌کردید با این تیم چه دستاوردی کسب کنید؟

درخشان: من با این نگاه آمدم که تا نیم فصل به من کمک کنند تا من بتوانم نیم فصل بازیکن جذب کنم. به من گفتند شما می‌توانی به پرسپولیس کمک کنی چون پرسپولیسی هستی وگرنه من هم می‌توانستن کنار بنشینم و بگویم این بازیکنان را بخرید تا من بیایم و کمک کنم.

اما چون آقای سیاسی به من قول داد که در نیم فصل هر چند تا بازیکن خوب بخواهم می‌خرد، با این تفاسیر من به پرسپولیس آمدم. بعد وارد بحث حاشیه و سنگ اندازی و بازی نکردن برخی بازیکنان شدیم.

* درباره همین بازی نکردن بازیکنان بیشتر صحبت کنید.

درخشان: نمی‌خواهم نبش قبر کنم. کسانی که برای پرسپولیس بازی نکردند و ادا و اطوار درآوردند، همه به نوعی از فوتبال رفتند.

بازیکنان علیه حمید درخشان توطئه کردند تا برکنار شود.

* شما فکر تهاجمی دارید اما نتوانستید یک مهاجم خوب بخرید. تادئو را می‌گویم.

درخشان- ایرادی ندارد. شما در در بازار ۱۰۰ خرید می‌کنید و یکی خراب درمی‌آید. البته تادئو بد نبود و فقط اضافه وزن داشت که آن را هم می‌شد درست کرد اما بچه‌هایی که کنار او بازی می‌کردند، دوست نداشتند به او پاس بدهند و دوست داشتند همشهری خودشان جلو بازی کند.

نمی‌خواهم اسم ببرم اما این خصلت‌ها در بازیکنان ایرانی هست. اگر بخواهند یک بازیکن را خراب کنند به او پاس نمی‌دهند، با او بد صحبت می‌کنند و اگر خارجی باشد هم کار راحت‌تر است.

* نتایج لیگ هم خوب نبود.

درخشان- دلیل داشت. بازیکن نداشتیم و مصدوم زیاد داشتیم؛ حمید عسگر، هادی نوروزی، رضا نوروزی مصدوم بوند، فوروارد نداشتیم و خط هافبک یک روز دلش می‌خواست بازی کند چون رفیق فلانی بود و او آورده بود و یک روز نمی‌خواست بازی کند. شما گذاشتید یک فصل بگذرد و حمید درخشان بازسازی کند؟ نگذاشتید.

* فکر میکنید علت ناکامی حمید درخشان چه بود؟

درخشان- اگر اسمش را ناکامی بگذاریم…

* بله. علتش چه بود؟

درخشان- دوست دارم در مورد علتش توضیح بدهم. ببینید من در پیکان که بودم تیم را خودم بستم، بروید نتایج را ببینید؟ هم مقابل پرسپولیس نتیجه گرفتم، هم استقلال. در شهرداری تبریز یادتان هست چه نتایجی گرفتم؟

منظورم این است اگر آن اعتماد در پرسپولیس هم بود، اگر حمایت وجود داشت، به نظرم می‌توانستم کارهایی بکنم. نمی‌گویم یک‌ساله تیم قهرمان آسیا می‌شد اما لااقل می‌گذاشتند یک بار تیم را ببندم و بعد پاسخگوی نتایجش هم باشم.

همانطور که الان می‌گویم در آسیا صدرنشین تیم را تحویل دادم، دربی را بردم و کنارش نتایج ضعیف هم داشتیم. اما لطفاً بروید و ببینید این نتایج با چه تیمی و در چه شرایطی رقم خورد. مدیرعامل ما ماه‌ها در زندان بود، در این شرایط شما از ناکامی سرمربی حرف می‌زنید؟

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا