آموزش و سرگرمی

مربی خانم ایرانی در تلویزیون عراق!

سرمربی ایرانی تیم ملی فوتسال زنان عراق واکنش جالبی به صعود تیم مردان عراق به فینال کشورهای عربی داشت و از عملکرد همتای ایرانی خود تمجید کرد.

به گزارش وقت صبح به نقل از مهر، تیم ملی فوتسال زنان عراق چند روز پیش در مسابقات فوتسال غرب آسیا حاضر شد و برای نخستین بار به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت. هدایت این تیم بر عهده شهناز یاری سرمربی سابق تیم ملی ایران است.

شهناز یاری در تلویزیون عراق مشت کرده است.

بازتاب قهرمانی

این قهرمانی بازتاب بسیار زیادی در کشور عراق داشت و تیم یاری در بازگشت به عراق مورد استقبال گسترده قرار گرفت. رسیدن به این افتخار با مربی ایرانی هم دیگر موضوعی بود که توجه رسانه‌های عراق را در پی داشت.

در همین ارتباط شهناز یاری شب گذشته به یک برنامه تلویزیونی در عراق رفت تا درباره دلایل موفقیت تیمش توضیح بدهد.

همزمان با این برنامه، تیم ملی فوتسال مردان عراق با هدایت محمد ناظم الشریعه سرمربی سابق ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات کشورهای عربی برابر کویت پیروز شد و به فینال صعود کرد.

این اتفاق باعث شد تا مجری شبکه «الرابعه» بخشی از گفتگوی خود با شهناز یاری را به صعود تیم مردان اختصاص بدهد.

یاری بعد از شنیدن خبر صعود تیم ملی مردان عراق به فینال مسابقات کشورهای عربی، ابتدا دست خود را به نشانه خوشحالی مشت کرد. او در ادامه گفت: خیلی خوشحالم. فکرم در آن بازی بود. خوشحالی ما هم تکمیل شد.

تمجید از محمد ناظم الشریعه

وی سپس با تمجید از محمد ناظم الشریعه سرمربی ایرانی تیم مردان عراق تاکید کرد: ناظم الشریعه از بهترین مربیان حال و حاضر در آسیا است.

سرمربی تیم ملی فوتسال زنان عراق با اشاره به اقداماتش در این تیم که منجر به قهرمانی در مسابقات غرب آسیا شد، گفت: در کنار کار فنی، باید بخش روانی هم تقویت بشود.

من هر روز در تمرین با بازیکنان تیم صحبت می‌کردم و می‌گفتم صرفنظر از اینکه کرد یا عرب هستید، همه باید برای این پرچم (پرچم عراق) تلاش کنید. سعی کردم بچه‌ها را به هم نزدیک کنم.

یاری یادآور شد: سعی کردم بچه‌ها را به هم نزدیک کنم. از آن‌ها خواستم برای پرچم کشورشان بجنگند. می‌گفتم من ایرانی هستم ولی با تمام وجودم برای عراق تلاش می‌کنم تا این پرچم سربلند باشد.

نوشته های مشابه

guest
2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا