اقتصادسرخط

محبوبیت عجیب این گوشی ها در بین ایرانی ها+قیمت

برخی گوشی ها در ایران مورد توجه بیشتری قرار می گیرند مانند آیفون 13 پرومکس که با وجود رقم عجیب همچنان محبوب است.

به گزارش وقت صبح به نقل از فرارو؛ قیمت آیفون ۱۳ پرومکس از مرز ۵۰ میلیون تومان گذشته، اما این مسئله نتوانسته در محبوبیت این گوشی بین خریداران ایرانی خللی ایجاد کند.

آن‌ها این گوشی را در نسخه‌های ۱۲۸ گیگابایتی، ۲۵۶ گیگابایتی و ۵۱۲ گیگابایتی خریداری می‌کنند. با این حال پرفروش‌ترین گوشی اپل در ایران آیفون SE نسخه ۲۰۲۲ است. یک آیفون اقتصادی در تمام دنیا که به‌عنوان یک ایرانی باید برایش حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیون تومان پول خرج کنید.

بیشتر بخوانید: کیفیت اسپیکر این 5 گوشی کولاک کرد

بین گوشی‌های سامسونگ، بخت و اقبال گلکسی A۱۳ بلندتر از بقیه است. این گوشی اقتصادی را الان باید رسما پادشاه گوشی‌های هوشمند در بازار ایران بدانیم.

امکانات نسبتا زیادی که Galaxy A۱۳ فروتنانه تنها با قیمت پنج میلیون تومان، در اختیار خریداران می‌گذارد، جایگاه پرفروش‌ترین موبایل بازار ایران را برایش به ارمغان آورده، اما وقتی از نزدیک آن را تماشا کنید یا توی دستتان بگیرید، ممکن است توی ذوق‌تان بخورد.

برای همین گروهی که از سامسونگ کینه به‌دل دارند، سراغ ردمی Note ۱۱ از شیائومی می‌روند. قیمت این گوشی هم حدود پنج میلیون تومان است. در حال حاضر موبایل‌هایی که در بازه قیمت پنج تا هشت میلیون تومان قرار می‌گیرند، با استقبال بیشتری از سوی خریداران روبرو می‌شوند.

هر چند، به‌جز آیفون گوشی‌های گرانقیمت دیگری را هم می‌توان در فهرست موبایل‌های پرفروش بازار ایران پیدا کرد. چیز‌هایی مثل گلکسی S۲۲ Ultra با قیمت حدود ۴۰ میلیون تومان یا شیائومی Mi ۱۱ Ultra با قیمتی معادل ۳۵ میلیون تومان.

قیمت گوشی‌های سامسونگ

گلکسی A13 پرفروش‌ترین گوشی سامسونگ در بازار موبایل ایران است. نسخه ۶۴ گیگابایتی این گوشی که به حافظه‌موقت چهار گیگابایت مجهز شده، حدود چهار میلیون تومان قیمت دارد. رتبه دوم به گلکسی A32 تعلق دارد. این گوشی را با حافظه حداکثر ۱۲۸ گیگابایتی و حافظه موقت شش گیگابایتی در بازار بیشتر می‌پسندند.

گلکسی A53 نسخه سازگار با نسل پنجم موبایل هم به‌تازگی جانشین A۵۲s شده، اما تقریبا دو برابر گوشی‌های قبلی قیمت دارد. گلکسی A23، گلکسی M32 و گلکسی M12 را دیگر گوشی‌های پرفروش برند سامسونگ می‌شناسیم.

گلکسی A73 نسخه سازگار با ۵G با وجود قیمت حدود ۱۲ میلیون تومانی شانس زیادی در بازار دارد. نسخه‌های سازگار با ۵G گلکسی M33 و A33 هم جزو گوشی‌های پرفروش سامسونگ هستند.

گلکسی S32 FE 5G با حافظه‌موقت هشت گیگابایت و فضای ذخیره‌سازی ۲۵۶ گیگابایت جزو گوشی‌هایی است که خریداران باید بهای بیشتر برایش بپردازند. این گوشی ذاتا یک قاتل پرچمدار است.

گلکسی S22 نسخه اولترا شاید قیمت ترسناکی داشته باشد، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد جزو گوشی‌های پرفروش سامسونگ قرار دارد. برای خرید نسخه ارزان‌تر از آن می‌توانید گلکسی S22 5G را بررسی کنید.

مدل قیمت
Galaxy A۱۳ ۶۴+۴ چهار میلیون و ۶۹۰ هزار تومان
Galaxy A۳۲ ۱۲۸+۶ شش میلیون و ۲۶۰ هزار تومان
Galaxy A۵۳ ۵G ۲۵۶+۶ ۱۱ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان
Galaxy A۲۳ ۱۲۸+۴ پنج میلیون و ۷۳۰ هزار تومان
Galaxy M۳۲ ۱۲۸+۶ پنج میلیون و ۹۰ هزار تومان
Galaxy M۱۲ ۶۴+۶ چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
Galaxy A۷۳ ۵G ۱۲۸+۸ ۱۲ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان
Galaxy S۲۲ Ultra ۵G ۲۵۶+۱۲ ۴۰ میلیون تومان
Galaxy S۲۱ FE ۵G ۲۵۶+۸ ۱۸ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان
Galaxy S۲۲ ۵G ۲۵۶+۸ ۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

قیمت روز گوشی‌های پرفروش شیائومی

ردمی نوت 11 پرفروش‌ترین گوشی شیائومی در بازار ایرانی است. این موبایل با حافظه‌موقت شش گیگابایت و فضای ذخیره‌سازی ۱۲۸ گیگابایت طرفداران زیادی دارد.

در رتبه دوم نام Poco X4 Pro نسخه سازگار با ۵G را می‌بینیم. خریداران این گوشی ترجیح می‌دهند سراغ مدلی بروند که به حافظه‌موقت هشت گیگابایت و فضای ذخیره‌سازی ۲۵۶ گیگابایت مجهز است.

Note 11s سومین گوشی پرفروش شیائومی در بازار ایران به‌حساب می‌آید.

بین گوشی‌های پرفروش شیائومی باید از Xiaomi 11 Lite 5G NE اسم ببریم. کمی قدیمی شده، اما با توجه به سخت‌افزار قدرتمند، ظاهر زیبا و قیمت عادلانه هنوز محبوبیت خود را در بازار ایران حفظ کرده است.

با توجه به ضخامت کم، این گوشی را بیشتر برای خانم‌ها توصیه می‌کنند. گران‌ترین گوشی حال حاضر شیائومی در بازار ایران Mi 11 Ultra است. شیائومی ۱۲ پرو و شیائومی ۱۲ هم بیش از ۲۰ میلیون قیمت دارند.

شیائومی 12x رقیب گلکسی S32 FE است و همان حدود قیمت فروخته می‌شود. بین گوشی‌های ارزانقیمت شیائومی باید به ردمی 9A، پوکو C31، ردمی 9C و Poco 31 اشاره کنیم که قیمت آن‌ها بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان است.

مدل قیمت
Redmi Note ۱۱ ۱۲۸+۶ پنج میلیون و ۷۳۰ هزار تومان
Poco X۴ Pro ۵G ۲۵۶+۸ ۹ میلیون تومان
Redmi Note ۱۱S ۱۲۸+۸ هفت میلیون و ۲۲۰ هزار تومان
Poco X۴ Pro ۵G ۱۲۸+۶ هشت میلیون و ۳۰ هزار تومان
Xiaomi ۱۱ Lite ۵G NE ۱۲۸+۸ هشت میلیون و ۲۷۰ هزار تومان
Redmi ۹A ۳۲+۲ دو میلیون و ۸۲۰ هزار تومان
Xiaomi ۱۱T Pro ۲۵۶+۸ ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
Mi ۱۱ Ultra ۵۱۲+۱۲ ۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

قیمت گوشی های آیفون

آیفون 13 پرومکس اولین روز شهریور امسال با فضای ذخیره‌سازی یک ترابایت و حافظه موقت شش گیگابایت کمی بیش از ۷۰ میلیون تومان فروخته شد و خریداران نسخه ۲۵۶ گیگابایت، ۵۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان پرداخت کردند.

در این برند مدل SE 2020 با قیمت ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و خرید آیفون ۱۳ نسخه ۲۵۶ گیگابایت ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان آب می‌خورد.

مدل قیمت
iPhone SE ۲۰۲۰ ۱۲۸+۴ ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
iPhone ۱۳ ProMax ۲۵۶+۶ ۵۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان
iPhone ۱۳ ۱۲۸+۶ ۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
iPhone ۱۳ Pro ۲۵۶+۶ ۴۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
iPhone ۱۳ ProMax ۱۲۸+۶ ۵۱ میلیون تومان
iPhone ۱۳ ۲۵۶+۴ ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا