اجتماعیسرخط

مادر 40 ساله با 44 بچه رکوردار بیشترین زایمان در جهان/عکس

زنی در یکی از روستا‌های اوگاندا زندگی می‌کند که تا سن ۴۰ سالگی ۴۴ بچه به دنیا آورده است. فرزندان او دوقلو، سه قلو و چهارقلو هستند.

به گزارش وقت صبح، ماریم ناباتانزی تا سن ۴۰ سالگی ۴۴ بچه به دنیا آورده است. این زن اهل اوگاندا در شرق آفریقا چهار بچه دوقلو، پنج بچه سه قلو و پنج بچه چهار قلو به دنیا آورده است. فقط یک بار او یک نوزاد به دنیا آورد.

شش تن از فرزندان این مادر مردند و شوهرش او را رها کرد و با تمام پول خانواده فرار کرد و ماریم را با ۳۸ فرزند – ۲۰ پسر و ۱۸ دختر – تنها گذاشت.

ماریم زمانی که تنها ۱۲ سال داشت توسط والدینش برای ازدواج فروخته شد و بلافاصله پس از باردار شدن، اولین فرزندش را در سن ۱۳ سالگی به دنیا آورد.

بر اساس گزارش بانک جهانی، نرخ باروری در اوگاندا بسیار بالاتر است، جایی که میانگین آن ۵.۶ فرزند برای هر زن است. این بیش از دو برابر میانگین جهانی ۲.۴ کودک است.

اما ماریم – که در کشورش “ماما اوگاندا” نامیده می شود – به زودی متوجه شد که او شبیه زنان دیگر نیست.

درمان هایی برای تخمک گذاری بیش از حد وجود دارد، اما در روستا های اوگاندا به سختی می توان آن ها را یافت.

همانطور که دکتر چارلز کیگوندو، متخصص زنان در بیمارستان مولاگو در کامپالا، پایتخت اوگاندا، به دیلی مانیتور گفت، محتمل ترین علت باروری شدید ماریم ارثی بود.

این لطف خدا بود که می خواست به من این همه فرزند بدهد

ماریم گفت: این لطف خدا بود که می خواست به من [این همه]فرزندان بدهد.

با این حال، داستان او با غم و اندوه همراه است. او گفت که در سن ۱۲ سالگی بر خلاف میل خود او را مجبور به ازدواج کردند.

ماریم اضافه کرد که پزشکان به او گفته بودند که او بیش از حد بارور است و برای کاهش سطح باروری در تخمدان هایش باید به زایمان ادامه می داد. به او گفته شد که هیچ روش تنظیم خانواده برای او کار نمی کند و زایمان تنها راه برای آسایش بدن او است.

همه فرزندان او از شوهرش هستند که اغلب غایب بود و سرانجام در سال ۲۰۱۶ او را ترک کرد، همان سالی که او کوچکترین فرزندش را به دنیا آورد.

یکی از پسرانش گفت که مادرش قهرمان اوست

امروز ماریم و فرزندانش در چهار خانه تنگ ساخته شده از بلوک های سیمانی با سقف های آهنی راه راه در دهکده ای زندگی می کنند که توسط مزارع قهوه در ۳۱ مایلی شمال کامپالا احاطه شده است.

ماریم در مورد شوهر سابقش از کلمات رکیک استفاده می کند و می گوید: من در گریه بزرگ شده ام، شوهرم من را از رنج های زیادی عبور داده است. تمام وقت من صرف مراقبت از فرزندانم و کار برای کسب درآمد شده است.

پرتره هایی از فرزندان فارغ التحصیل از مدرسه

اما روی دیواری کثیف در خانه اش، پرتره هایی از تعدادی از فرزندانش که از مدرسه فارغ التحصیل شده اند آویزان شده است.

فرزند ارشد او، ایوان کیبوکا، که در اواسط ۲۰ سالگی است، به دلیل ناتوانی مادرش مجبور به ترک تحصیل در دبیرستان شد.

او گفت: مامان غرق شده است، کار او را خرد می کند. ما هر جا که بتوانیم کمک می کنیم، مانند آشپزی و شستن، اما او هنوز تمام بار خانواده را به دوش می کشد.

بارورترین زن تاریخ یک دهقان روسی

گفته می شود که بارورترین زن تاریخ یک دهقان روسی قرن هجدهم به نام والنتینا واسیلیف است. بین سال های ۱۷۲۵ و ۱۷۶۵، او در مجموع ۶۹ فرزند به دنیا آورد – ۶۷ نفر از آن ها از دوران نوزادی جان سالم به در بردند.

گفته می شود که شوهر این زن فئودور، از همسر دومش نیز ۱۸ فرزند دیگر داشت. این بدان معناست که او در مجموع ۸۷ فرزند داشت.

با این حال، جای تعجب نیست که ثبت سوابق در روستا های روسیه در قرن هجدهم دقیق نباشد و این ارقام توسط مورخان مورد مناقشه قرار می گیرند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا