اجتماعی

ماجرای سرقت مرگبار بنزین از پالایشگاه تهران

نقشه سرقت بنزین از پالایشگاه تهران با حفر تونل از سوی دو برادر شکست خورد.

به گزارش وقت صبح به نقل از ایسنا؛ سرهنگ جلیل موقوفه در جمع خبرنگاران در این باره اظهار کرد: دیشب حوالی ساعت ۹:۳۰ شب نگهبان یک قطعه زمین محصور با چهاردیواری در محدوده کهریزک با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس می‌گیرد و اعلام می کند که دو نفر در مسیر یک چاه رفته‌اند و دیگر بیرون نیامده‌اند.

سرهنگ موقوفه ای در خصوص این ماجرا گفت: پلیس به محل مراجعه می‌کند و بعد از بررسی متوجه می‌شود که حتما باید آتش‌نشانی و نیروهای امدادی به محل بیایند چرا که این اتفاق نیاز به تجهیزات ایمنی دارد.

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل گفت: آتش‌نشانی بعد از بررسی اعلام کرد که انتهای این چاه به خط لوله بنزین در پالایشگاه نایین می رسد. این لوله بنزین به شهرری وصل بوده و برای توزیع بنزین از آن استفاده می‌شده است.

مرگ دو نفر در داخل چاه

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه انتهای مسیر چاه را بنزین زیادی مسدود کرده بود و به خاطر جمع شدن گاز بنزین امکان دسترسی به این افراد میسر نبود گفت: با توجه به شرایط مشخص بود که دو نفر داخل چاه جان خود را از دست داده بودند.

سرهنگ موقوفه ای گفت: تلاش از شب دوشنبه ۲۳ فروردین تا غروب روز سه‌شنبه حوالی ساعت ۶:۳۰ ادامه داشت تا هماهنگی برای قطع خط لوله بنزین انجام شود که در پایان آتش‌نشانی و امداد و نجات اجساد این افراد را از چاه خارج کردند.

وی تاکید کرد: این افراد ۱۷ متر به طور عمودی و ۵۰ متر به صورت افقی چاه را کنده بودند تا به این خط لوله بنزین دست پیدا کنند. در واقع این دو نفر ۹۸ درصد از اقدام‌شان را عملی کرده بودند اما به محض این که لوله را باز می‌کنند تا استخراج را انجام بدهند اما به دلیل فشار بنزین داخل لوله نمی‌توانند کار سرقت را به اتمام برسانند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار کرد: طی بررسی‌های دقیق‌تر مشخص شد این اتفاق از قبل برنامه‌ریزی شده بوده است و زمین متعلق به دو برادر بوده که یکی ۲۵ ساله و دیگری ۳۵ ساله بوده است. آنها زمین را که حدود دو هکتار بوده و دور تا دور آن چهاردیواری است حدود یک سال قبل به همین منظور سرقت خریداری می‌کنند.

کارگزاری بشکه

وی افزود: آنها بعد از چهاردیواری کشیدن دور زمین، تعداد زیادی بشکه به داخل آنجا می‌برند و از شهریور ۹۹ کار حفاری را آغاز می‌کنند آنها یک همدست نیز داشتند که با کمک او حفاری را انجام می‌دادند.

همچنین تجهیزات حفاری را با کمک دو دستگاه خودرو به داخل زمین منتقل کرده‌اند. آنها حدود هفت ماه است کار حفاری را انجام می‌دادند تا به لوله بنزین برسند. طی تحقیقات پلیس مشخص شده است این افراد یک همدست هم داشته‌اند که او نیز دستگیر شد. از همه مهم‌تر نگهبانی که داخل اتاقک زمین بوده و از همه موضوعات باخبر نیز بوده دستگیر شده است.

سرهنگ جلیل موقوفه ای در پایان گفت: در حال حاضر دو نفر نگهبان و همدست حفاری در بازداشت هستند. تجهیزات حفاری و دو خودرو ضبط شده و دو نفر سارق نیز فوت شده‌اند.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا