آموزش و سرگرمیسلامت و زندگی

“لندو خرما”، شیرینی لذیذ و بینظیر بلوچی

لندو یک نوع شیرینی بلوچی است که خاصه در زاهدان می توانید آن به وفور پیدا کنید. این شیرینی بسیار مقوی را از خرما و گندم درست می کنند.

به گزارش وقت صبح، لندو شاید یکی از سالم ترین میان وعده های محلی در سیستان و بلوچستان است که می توانید به عنوان میان وعده با چای میل کنید و از آن لذت ببرید.

مواد لازم برای شیرینی لندو (شیرینی زابلی)

خرما 500 گرم

گندم 600 گرم

کنجد به میزان لازم

طرز تهیه شیرینی خرما لندو:

گندم ها را به مدت دو ساعت در آب بخیسانید. در این مدت لازم است گاهی آب آن را عوض کنید تا گندم ها بو نگیرند. سپس آب ظرف گندم را خالی کرده و گندم ها را روی یک پارچه ی تمیز (و یا سبد آبکش) بریزید تا آبشان به طور کامل گرفته شود اما مرطوب بمانند.

در این مرحله از تهیه خرما لندو باید هسته های خرما را جدا کنید. سپس خرما را در ظرف مورد نظرتان بریزید و به کمک گوشت کوب آن ها را بکوبید تا کاملا له شوند. توجه داشته باشید که خرماها باید نپخته و خام باشند.

ماهیتابه ای را روی حرارت متوسط بگذارید تا گرم شود. سپس گندم ها را در ماهیتابه بریزید و به طور مرتب بهم بزنید. این کار را تا وقتی که گندم ها تغییر رنگ دهند و شروع به پریدن کنند، ادامه دهید.

گندم های داغ و برشته را بلافاصله روی خرماها که هسته شان را جدا کرده اید، بریزید و با هم مخلوط کنید. سپس کنجد ها را مانند گندم در ماهیتابه ریخته و برشته کنید.

پس از برشته کردن، کنجد را به مخلوط خرما و گندم اضافه کنید و با هم به خوبی مخلوط نمایید. به کمک یک وسیله ی سنگین روی خرما لندو یک بار سنگین ایجاد کنید. این بار سنگین باید حدودا نصف روز، یعنی 12 الی 13 ساعت، روی شیرینی بماند.

پس از این مدت، بار را از روی شیرینی لندو بردارید و آن را به شکل دلخواه (معمولا توپی شکل) درآورید. سپس نوش جان کنید.

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا