سلامت و زندگی

فواید باور نکردنی سیر برای مو

مصرف سیر به صورت موضعی یا به عنوان بخشی از رژیم غذایی دارای خواصی است که ممکن است به رشد مو کمک کند، اما تحقیقات بیشتری برای اثبات مزایای آن لازم است.

در توضیحات کامل در مورد سیر می توانیم بگوییم از خانواده پیاز است، که خواص فراوانی دارد از جمله مزایا آن حفظ سلامتی مو و پوست است.

خوردن سیر میتواند به مبارزه با سرماخوردگی، کاهش فشار خون و کلسترول کمک کند و حتی خطر ابتلا به زوال عقل را نیز کاهش دهد. برخی از مطالعات بیان داشته اند که ترکیبات گوگرد موجود در سیر باعث کاهش یا توقف رشد برخی سلول‌های سرطانی می‌شوند.

علاوه بر این مزایا سیر دارای آنتی اکسیدان‌هایی است که می‌توانند پوست ما را از اثرات پیری رادیکال‌های آزاد محافظت نمایند.ورای این ها، سیر می‌تواند به عنوان یک درمان احتمالی برای موهای کم پشت و نازک به کار گرفته شود و باعث ضخیم‌تر و پر پشت‌تر شدن موهایمان شود.

کمک به رشد مو

بله، سیر به صورت موضعی یا به عنوان بخشی از رژیم غذایی شما دارای خواصی است که ممکن است به رشد مو کمک کند، اما تحقیقات بیشتری برای اثبات مزایای آن لازم است.

در ادامه این مقاله به چند مورد از مزایای احتمالی سیر برای رشد موها اشاره خواهد شد.

سیر خام دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی زیادی، مانند ویتامین‌های B۶ و C، منگنز و سلنیوم است که همه آن‌ها باعث رشد موها و داشتن موهایی سالم می‌شوند. خواص ضد میکروبی و ضد قارچی موجود در سیر نیز ممکن است به رشد مو کمک کند، زیرا این خواص می‌توانند باعث کشته شدن باکتری‌ها و مبارزه با میکروب ها، حفظ سلامتی مو و پوست سرتان شود.

یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۶ نشان داد که سیر سلول‌های اپیدرمی را از آسیب‌های UV محافظت می‌کند و می‌تواند به عنوان یک ماده ضد پیری عمل کند. سلول‌های اپیدرمی، سلول‌های پوستی هستند که کراتین تولید می‌کنند. این سلول‌ها در لایه بیرونی پوست شما، از جمله پوست روی جمجمه و فولیکول‌های مو وجود دارند.

منبع: برنا

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا