فرهنگ و هنر

فصل سوم سریال دودکش چگونه خواهد بود؟

«دودکش 3» نیز به دلیل خاطره خوبی که برای مخاطبان ساخته است، شانس زیادی برای پربیننده شدن دارد.

به گزارش وقت صبح به نقل از خراسان، سریال «زیرخاکی 2» به کارگردانی جلیل سامان، تا پایان خرداد تمام می‌شود و پس از آن فصل سوم سریال کمدی «دودکش» جایگزین این مجموعه خواهد شد.

دو فصل قبلی این سریال به ویژه فصل اول، با استقبال مخاطبان مواجه شد و این سریال جزو آثار محبوب تلویزیون است، بنابراین پس از «نون خ 3» و «زیرخاکی 2»، «دودکش 3» سومین سریال کمدی پرمخاطب خواهد بود که شبکه یک روی آنتن می‌فرستد.

خانواده محبوب «دودکش»

سریال «دودکش» اولین بار رمضان 92 پخش شد. این مجموعه ماجرای خانواده «مشتاق» را روایت می‌کرد.

فصل ذقبلی دودکش با استقبال مواجه شد.

این خانواده جزو طبقه متوسط جامعه بودند که مشکلات مالی و اختلافات‌شان با یکدیگر ماجراهای بامزه‌ای را در قصه رقم می‌زد. در هر قسمت به یکی از اعضای خانواده پرداخته می‌شد و موقعیت‌های کمدی جذاب سریال، رقابت دو شخصیت «فیروز» و «نصرت» با بازی هومن برق‌نورد و بهنام تشکر، باعث شد «دودکش» رضایت مخاطبان را جلب کند و به عنوان سریالی شیرین در خاطر مردم ماندگار شود.

زوج بهنام تشکر و هومن برق‌نورد، پس از «ساختمان پزشکان» و «دزد و پلیس» با این سریال در نقش‌های متفاوتی دیده شدند و تکه‌ کلام‌های آن‌ها بر سر زبان‌ها افتاد. ادامه سریال با نام جدید «پادری» ساخته شد و سال 95 روی آنتن رفت.

برزو نیک‌نژاد جایگزین لطیفی

یکی از تغییرات سریال «دودکش» در فصل سوم، تغییر کارگردان آن است. محمدحسین لطیفی فصل اول و دوم سریال «دودکش» را کارگردانی کرد و در فصل سوم برزو نیک‌نژاد جایگزین او شده است.

نیک‌نژاد در فصل اول سریال به همراه حسن وارسته نویسندگی فیلم نامه آن را برعهده داشت. او در فصل دوم از این پروژه جدا شد و اکنون در فصل سوم علاوه بر کارگردان، نویسنده سریال هم بوده است.

این کارگردان به خوبی با شخصیت‌هایی که در فصل اول همراه حسن وارسته خلق کرده آشناست، کاراکترها و فضای قصه را می‌شناسد، بنابراین غیبت لطیفی در فصل سوم نمی‌تواند نگران‌کننده باشد.

پر شدن جای خالی «عالیه»

معمولا سریال‌های دنباله‌دار با حضور بازیگران اصلی ساخته می‌شود و متناسب با قصه، کاراکترهای جدیدی به آن اضافه می‌شود.

سریال «دودکش» هم طبق همین فرمول در فصل دوم با حضور بازیگران اصلی دو خانواده «مشتاق» و «سوزنچیان» ادامه پیدا کرد، اما شخصیت «عالیه» با بازی الناز حبیبی در این فصل حذف شد.

این کاراکتر همچنان در فصل سوم نیز حضور ندارد اما بازیگر جدیدی جایگزین آن شده است.

الهام اخوان که در دو فصل قبلی سریال حضور نداشت، در فصل سوم ایفای نقش می‌کند.

او مشخصا نقش «عالیه» را بازی نمی‌کند، اما با توجه به سن و سالی که دارد، به عنوان جایگزینی برای این شخصیت در نظر گرفته شده تا ماجرای آشنایی و ارتباط او با «بهروز» با بازی امیرحسین رستمی، بخشی از قصه باشد.

بازیگران کودک سریال در نوجوانی

یکی از نکات جالب «دودکش 3» تغییر چهره بازیگران کودک سریال است. محمدرضا شیرخانلو و یاس نوروزی که در فصل اول و دوم سریال نقش فرزندان «فیروز» را بازی می‌کردند، به سن نوجوانی رسیده‌اند و تغییر چهره آن‌ها، گذر زمان را در قصه باورپذیر می‌کند. آن‌ها از کودکی تجربه بازیگری داشته‌اند، بنابراین بعید است بازی‌شان نقطه ضعفی برای سریال باشد یا مانند سارا و نیکا در «پایتخت» به حاشیه بروند و به عنوان تکمیل‌کننده اعضای خانواده‌ای که می‌شناسیم، فقط در سریال حضور داشته باشند. آن طور که از تیزر «دودکش 3» پیداست، این مجموعه هم اشاره‌هایی به شیوع کرونا دارد.

سبقت شبکه یک در پخش کمدی‌های پرمخاطب

سریال «نون خ 3» که در نوروز 1400 از شبکه یک روی آنتن رفت، پربیننده‌ترین سریال نوروزی شد. مجموعه «زیرخاکی 2» دومین سریال کمدی بود که شبکه یک روی آنتن برد و اکنون «دودکش 3» نیز در راه است.

با توجه به استقبال مخاطبان از فصل اول «زیرخاکی» و محبوبیت این مجموعه، احتمالا «زیرخاکی 2» هم درصد قابل توجهی مخاطب داشته باشد.

«دودکش 3» نیز به دلیل خاطره خوبی که برای مخاطبان ساخته است، شانس زیادی برای پربیننده شدن دارد.

بنابراین شبکه یک در مقایسه با شبکه 3 که کمدی «بوتیمار» و «چوب خط» را در ماه‌های گذشته روی آنتن فرستاده، عملکرد موفق‌تری داشته و کمدی‌های پرمخاطبی پخش کرده است.

نوشته های مشابه

guest
4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا