آموزش و سرگرمی

عکس/ وقتی آزاده صمدی با ژست جالبی روی میز بیلیارد چای می‌نوشد!

آزاده صمدی عکسی از چای نوشیدنش را با مخاطبان خود به اشتراک گذاشته است.

به گزارش وقت صبح، در این تصویر آزاده صمدی با ژست جالبی روی میز بیلیارد نشسته و در حال نوشیدن چای از فنجان است.

آزاده صمدی با ژست جالبی روی میز بیلیارد چای نوشید.

واکنش آزاده صمدی به رویدادهای افغانستان: دلواپس دختران آن دیارم

آزاده صمدی، بازیگر سینما با انتشار متنی به مقاومت ولایت پنجشیر به رهبری احمد مسعود، فرزند احمدشاه مسعود قهرمان ملی افغانستان در مقابل طالبان، واکنش نشان داد.

صمدی با انتشار تصاویری از احمد مسعود، دختران و زنان پنجشیر و پوستر فیلم «رم شهر بی‌دفاع» نوشته است: “میزانسن آنچه در پنجشیر اتفاق می‌افتد را اینجوری می‌شود تعریف کرد: احمد مسعود به جای فرار به ایران و یا فرانسه و زیستی آسوده و گمنام رفت در غارهای پنجشیر سنگر ساخت.

جهانیان تلاش می‌کنند اهمیتی به او ندهند، اما دستهای خالی و تنهای فرمانده جوان پنجشیر وجدان‌ها را نشانه گرفته در آغاز مردمان ایران و رفته رفته افکار عمومی جهان به نقطه‌ای روشن در سیاهه افغانستان چشم دوخته اند. در جهانی که همه چیزش برای نا امیدی فراهم است شجاعت و جسارت احمد مسعود الهام بخش و امیدوار کننده است.

اما… همه چشم‌ها به مسعود دوخته شده و من به مادر مسعود فکر می‌کنم که چنین فرزند رشیدی تربیت کرده است. همه به پنجشیر فکر می‌کنند و من دلواپس دختران و زنان آن دیارم. جنگ‌ها دو دسته قهرمان دارند. ناموری‌اش به مردان میدان می‌رسد و گمنامی‌اش به مادران و دخترانی که پشت سر این مردان هستند. اخبار از پنجشیر می‌آید و من یاد حرفهای فرانچسکو به خانم پینا در فیلم رم شهر بی‌دفاع می‌افتم:

خانم پینا به فرانچسکو می‌گه: انگار هیچ وقت از این جهنم بیرون نمی‌آییم. فرانچسکو جواب می‌ده: تموم میشه پینا، تموم می‌شه و بهار برمی گرده و خیلی هم زیباتر خواهد بود چونکه آزاد هستیم. نباید از امروز و فردا بترسیم. چونکه ما توی راه درست هستیم. ما توی راه راست هستیم. برای چیزی می‌جنگیم که باید. شاید راه طولانی و سخت باشه ولی می‌رسیم و دنیایی بهتر رو خواهیم دید برای همین نباید بترسی.

همزبانان افغانستانی ام! دختران زیبای پنجشیر شاید راه طولانی و سخت باشه ولی می‌رسیم و دنیایی بهتر رو خواهیم دید برای همین نباید بترسیم. “

نوشته های مشابه

guest
3 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا