آموزش و سرگرمی

عکس/ سلفی اصغر فرهادی و امیر جدیدی بر روی فرش قرمز جشنواره کن

اصغر فرهادی و امیر جدیدی، کارگردان و بازیگر فیلم قهرمان که روز گذشته در جشنواره کن به نمایش درآمد، روی فرش قرمز عکسی به یادگار با هم گرفتند.

به گزارش وقت صبح، فیلم قهرمان محصول سینمای ایران روز در جشنواره کن به نمایش درآمد و پس از آن با بازخورد نسبتا مثبت منتقدان همراه بود.

اصغر فرهادی و امیر جدیدی بر روی فرش قرمز سلفی گرفتند.

منتقدان بین المللی چه نظری دارند؟

«دوید ارلیش» از مجله «ایندی وایر» در بخشی از نقدش درباره فیلم «قهرمان» نوشته: «این فیلم به اندازه «جدایی» غیرقابل پیش بینی و غم‌انگیز است.

ملودرام اجتماعی فرهادی؛ با پیش بینی‌های سرراستی آغاز می‌شود که لایه به لایه با پیشروی داستان رو می شوند، در حالی که بحران اخلاقی اصلی در عمق داستان آشکار می‌شود.

فرهادی ساده‌ترین فیلم خود را پس از آغاز موفقیت بین المللی‌اش در حدود یک دهه پیش ساخته است اما در عین حال می‌توان آن را چند وجهی‌ترین و همچنین بهترین فیلم او از زمان جدایی دانست».

«لی مارشال» منتقد نشریه اسکرین نیز در یادداشتی درباره نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی کن آورده است: «در عصر رسانه‌های اجتماعی، قهرمان واقعی بودن چگونه است؟ اگر میدانید کار درست را انجام داده‌اید آیا می‌توان حقیقت را پیچاند و با نقش بازی کردن دیگران را متقاعد کرد که شما یک نابغه هستید؟

اگر دفاع از حیثیت آنان به معنای بی‌آبرو کردن دیگری باشد، چه می‌کنید؟ اصغر فرهادی کارگردانی ایرانی در درام جدیدش این موضوعات و دیگر پرسش‌های اخلاقی را گنجانده است، درامی به واقع قدرتمند که با بازی چشمگیر و مرکزی امیر جدیدی در نقش اصلی (رحیم) همراه شده است».

«قهرمان» بار دیگر ثابت کرد که گرچه فرهادی یک نویسنده و کارگردانی مستعد برای ملودارم‌های پیچیده درباره مسائل اخلاقی و احساسی است، آثاری که او در ایران می‌سازد همیشه غنی‌تر هستند.

نوشته های مشابه

guest
1 Comment
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا