آموزش و سرگرمی

عکس/ تیپ باور نکردنی خانم بازیگر ۵۶ساله که او را ۲۰ سال جوان کرد!

شیوا خنیاگر بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون است که در رادیو هم سابقه زیادی دارد.

به گزارش وقت صبح، این بازیگر متولد سال ۱۳۴۶ در تازه‌ترین عکسش تیپ و میکاپی را انتخاب کرده که او را ۲۰ سال جوان‌تر نشان می‌دهد.

شیوا خنیاگر با تیپ جدیدش ۲۰ سال جوان کرده است.

شیوا خنیاگر: فالوورها چه بلایی سر سینما و تلویزیون می‌آورند

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون بعد از درگذشت ناگهانی «آتی» ستایش، بازیگر عروس تاریکی شده اما از یک ناهنجاری رنج می‌برد.

تسنیم: معضل فالوورزدگی و توجه فیلمسازان و عناصر مجموعه‌ساز و سینماگران به سلبریتی‌ها و همین فالوورهای زیاد است.

زمانی کاربلدی و فرهیخته‌بودن اصل بود و حالا چهره و زرق و برق شاخص اصلی انتخاب و پرکاری برخی شده است. نکته‌ای که شیوا خنیاگر این روزها از آن رنج می‌برد.

او درباره ایجاد یک نهاد و تشکل صنفی مستقل از خانه سینما در صداوسیما برای حمایت از هنرمندان می‌گوید:

این اتفاقی است که در جهان می‌افتد و هنرمندان بدون دغدغه فقط هنرمندی می‌کنند. حتی این تشکل‌های صنفی علی‌رغم پیگیری مشکلات و دغدغه‌های هنرمندانش، پیگیری می‌کند. به این نکته توجه دارد که یک بازیگری خانه‌نشین نباشد و یک بازیگری به خاطر ارتباطات خاص هماره جلوی دوربین برود.

تنها جایی که به این نکات توجه ندارند و تبعیض فراگیری را شاهد هستیم در سینما و تلویزیون ما اتفاق می‌افتد.

خنیاگر تأکید کرد: چرا باید یک بازیگر کاربلد ۱۰ سال خانه‌نشین بشود. و یک نفر به خاطر فالوورهایش و چهره و ارتباطات با نویسنده و کارگردان کار بیشتر میدان به او بدهند.

این یعنی سلبریتی! سلبریتی می‌تواند شامل حال بازیگران و کاربلدهای هنر ما هم بشود. سلبریتی ما در ایران فقط به یکسری تعلق می‌گیرد که چهره هستند و درگیر زرق و برق‌های هنر سینما و تلویزیون می‌شوند.

امروز همین‌ها میدان هنرمندی را به یک جولانگاهی تبدیل کرده‌اند. که برخی هم کاسب‌کارانه از این فضا استفاده می‌کنند و مردم هم به جای محتوا باید خودنمایی این‌ها را ببینند.

پیش از این معروفیت و محبوبیت یک چنین قالبی نداشت. هرکسی کاربلد بود کارگردان‌ها و تهیه‌کنندگان به دنبالش بودند نه اینکه چهره بستر مشهور شدن را فراهم آورد.

چهره مهم است اما اصل نیست، چون دانش بازیگری، فن‌بیان، صدا و تسلط در بازی از هرچیزی مهم‌تر است.

بازیگر سریال تلویزیونی «اغما» و «مرگ تدریجی یک رویا» با اشاره به عبارت «طرف از اسب افتاد اما از اصل نیفتاد»، گفت:

به اعتقاد من سینما و تلویزیون هم از اسب افتاده‌اند و هم از اصل!

چرا که وقتی در یک سریالی مثل «عروس تاریکی» که این روزها در حال تصویربرداری است. و به زودی برای شبکه یک آماده نمایش می‌شود با ما قرارداد ۶۰ جلسه‌ای می‌بندند. و می‌بینیم بیشترین توجه به رضا کیانیان و رویا نونهالی دو بازیگر اصلی این سریال می‌شود. این حکایت از یک نوع بی‌عدالتی دارد.

چرا باید نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان در خدمت این دو سلبریتی باشند. صد نقش فرعی در این سریال وجود دارد که یک عده کاربلد در سایه قرار می‌گیرند و فقط مخاطب سرگرم دیدن سلبریتی شود.

نه تنها بی‌تعهدی در قراردادی که با امثال بنده می‌بندند حال مرا خراب کرده. و هم‌عدم پرداخت وعده‌هایشان و بعد هم توجه زیاد از حد به یکسری آدم خاص در سینما و تلویزیون است.

نوشته های مشابه

guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
دکمه بازگشت به بالا